LNHM – Rezultate prima etapa

DSC_0824

A trecut prima etapa din liga nationala de handbal masculin si nu am ramas cu prea multe impresii pozitive, ..am ramas cu multe discutii in ceea ce priveste arbitrajele si cu imaginea spectatorilor si jucatorilor transpirati jucand la peste 40 de grade, in sali mici cu parchet de pe vremuri de mult apuse si iluminate de cateva becuri chioare. Oare nu ar fi mai bine ca federatia sa reglementeze in caietul de sarcini temperatura din sala sau calitatea suprafetei de joc si si sa lase deoparte culoarea plaselor din spatele portilor, a vestelor fotografilor, a marimii bannerelor care trebuie expuse sau a modului in care se imbraca antrenorii. E doar o intrebare care va ramane fara raspuns…

Rezultatele complete ale primei etape sunt :

CS Minaur Baia Mare AHC Dobrogea Sud 25 : 23
CSA Steaua Bucuresti SCM Politehnica Timisoara 26 : 24
CSM Scolar Resita CS HC Buzau 2012 23 : 23
CSM Bacau AHC Dunarea Calarasi 25 : 24
CS Dinamo Bucuresti CSM Vaslui 34 : 30
CSM Fagaras CSM Focsani 2007 17 : 20
AHC Potaissa Turda CSM Bucuresti 28 : 27

Clasament:

LocEchipaMJVEPGMGPGPCT
1CS Dinamo Bucuresti1815125664808646
2AHC Potaissa Turda1611234634224135
3CSA Steaua Bucuresti1811255275062135
4CS Minaur Baia Mare1811165054812434
5AHC Dobrogea Sud1810354794314833
6CSM Bucuresti1710254644402432
7SCM Politehnica Timisoara18837470466427
8AHC Dunarea Calarasi178184584362225
9CSM Vaslui187110477498-2122
10CSM Focsani 200717719408429-2122
11CSM Fagaras186111468516-4819
12CSM Bacau184212465490-2514
13CS HC Buzau 2012183114441486-4510
14CSM Scolar Resita192116442552-1107

Comments are closed.