Liga Zimbrilor – Etapa a 2-a ; Program si televizari

DSC_0107

Astazi 05.09 au loc majoritatea meciurilor din etapa a 2-a a ligii nationale de handbal masculin. Dupa o prima etapa plina de scandaluri si controverse atat in ceea ce priveste arbitrajele cat si din punctul de vedere al noilor regulamente privind permisul de munca speram sa avem ceva mai multa liniste, mai mult handbal si mai putina “politica”. Doua meciuri tari se remarca, amandoua televizate, in care sunt in prim plan foarte multe orgolii si “interese” – Constanta vs Turda si derby-ul bucurestean de sambata dintre CSM si Dinamo.

Programul complet al etapei este:

05.09 17:00 CSM Scolar Resita CSM Bacau  
05.09 18:00 CS HC Buzau 2012 CSM Focsani 2007  
05.09 18:00 AHC Dobrogea Sud AHC Potaissa Turda TVRHD
05.09 18:00 SCM Politehnica Timisoara CS Minaur Baia Mare  
05.09 18:30 AHC Dunarea Calarasi CSA Steaua Bucuresti  
05.09 19:00 CSM Vaslui CSM Fagaras  
07.09 12:30 CSM Bucuresti CS Dinamo Bucuresti TVRHD

Clasamentul dupa prima etapa:

LocEchipaMJVEPGMGPGPCT
1CS Dinamo Bucuresti1815125664808646
2AHC Potaissa Turda1611234634224135
3CSA Steaua Bucuresti1811255275062135
4CS Minaur Baia Mare1811165054812434
5AHC Dobrogea Sud1810354794314833
6CSM Bucuresti1710254644402432
7SCM Politehnica Timisoara18837470466427
8AHC Dunarea Calarasi178184584362225
9CSM Vaslui187110477498-2122
10CSM Focsani 200717719408429-2122
11CSM Fagaras186111468516-4819
12CSM Bacau184212465490-2514
13CS HC Buzau 2012183114441486-4510
14CSM Scolar Resita192116442552-1107

Comments are closed.