LNHM – Rezultate si Clasament, Program Etapa 26

LNHM – Rezultate si Clasament, Program Etapa 26

DSC_0139.jpg

Clasament Sezon 2017/2018

LocEchipaMJVEPGMGPGPCT
1CSA Steaua Bucuresti2620156966098761
2AHC Potaissa Turda2619077266487857
3CS Dinamo Bucuresti2618267376498856
4CSM Bucuresti2618177356369955
5SCM Politehnica Timisoara2617276846077753
6AHC Dobrogea Sud Constanta2615477016366549
7AHC Dunarea Calarasi261349648649-143
8CS Minaur Baia Mare2610115642674-3231
9CSU Suceava268414665676-1128
10CSM Focsani 2007267316601650-4924
11HC Vaslui266119637741-10419
12CSM Fagaras265120585677-9216
13HC Odorhei - Retras00000000
14CS Politehnica Iasi - Retras00000000

Program – Etapa 26

CSA Steaua Bucuresti AHC Dobrogea Sud Constanta :
HC Vaslui CSU Suceava :
AHC Dunarea Calarasi CSM Bucuresti : TVR HD
CS Minaur Baia Mare SCM Politehnica Timisoara : Digi/Telekom
CSM Fagaras CS Politehnica Iasi 10 : 0
HC Odorhei CS Dinamo Bucuresti 0 : 10 Digi/Telekom
AHC Potaissa Turda CSM Focsani 2007 : TVR 2

Rezultate – Etapa 24/25

Etapa 24
CSA Steaua Bucuresti HC Vaslui 31 : 25
AHC Dunarea Calarasi AHC Dobrogea Sud Constanta 35 : 29
CS Minaur Baia Mare CSU Suceava 22 : 22
CSM Fagaras CSM Bucuresti 23 : 28
HC Odorhei SCM Politehnica Timisoara 0 : 10
AHC Potaissa Turda CS Politehnica Iasi 10 : 0
CSM Focsani 2007 CS Dinamo Bucuresti 24 : 31
Etapa 25
CSM Focsani 2007 CSA Steaua Bucuresti 26 : 28
CS Dinamo Bucuresti AHC Potaissa Turda 44 : 28
CS Politehnica Iasi HC Odorhei 10 : 0
SCM Politehnica Timisoara CSM Fagaras 27 : 20
CSM Bucuresti CS Minaur Baia Mare 41 : 26
CSU Suceava AHC Dunarea Calarasi 25 : 25
AHC Dobrogea Sud Constanta HC Vaslui 36 : 28

 

 

2017/18 Women’s EHF Champions League – Quarter Finals

2017/18 Women’s EHF Champions League – Quarter Finals

Rezultate tur – sferturi de finala – EHF Champions League si programul pentru meciurile retur :

_DSC3889.JPG

 

Tur Buducnost Györi Audi ETO KC 20 : 26 07.04.2018 – Ora 19:00
FTC-Rail Cargo Hungaria Rostov-Don 29 : 31 07.04.2018 – Ora 17:00
CSM Bucuresti Metz Handball 34 : 21 06.04.2018 – Ora 20:30
FC Midtjylland HC Vardar 23 : 24 06.04.2018 – Ora 19:00
Retur Györi Audi ETO KC Buducnost : 14.04.2018 – Ora 19:00
Rostov-Don FTC-Rail Cargo Hungaria : 14.04.2018 – Ora 16:00
Metz Handball CSM Bucuresti : 15.04.2018 – Ora 17:00
HC Vardar FC Midtjylland : 14.04.2018 – Ora 17:00

 

 

 

LNHM – Etapa 23 – Rezultate si Clasament, Program Etapa 24

LNHM – Etapa 23 – Rezultate si Clasament

DSC_8802.jpg

Rezultate – Etapa 22/23

Etapa 22
CSA Steaua Bucuresti AHC Dunarea Calarasi 26 20
CS Minaur Baia Mare HC Vaslui 32 : 24
CSM Fagaras AHC Dobrogea Sud Constanta 22 : 35
HC Odorhei CSU Suceava 0 : 10
AHC Potaissa Turda CSM Bucuresti 28 : 24
CSM Focsani 2007 SCM Politehnica Timisoara 25 : 30
CS Dinamo Bucuresti CS Politehnica Iasi 10 : 0
Etapa 23
CS Dinamo Bucuresti CSA Steaua Bucuresti 31 : 23
CS Politehnica Iasi CSM Focsani 2007 0 : 10
SCM Politehnica Timisoara AHC Potaissa Turda 28 : 21
CSM Bucuresti HC Odorhei 10 : 0
CSU Suceava CSM Fagaras 24 : 16
AHC Dobrogea Sud Constanta CS Minaur Baia Mare 34 27
HC Vaslui AHC Dunarea Calarasi 21 28

Clasament Sezon 2017/2018

LocEchipaMJVEPGMGPGPCT
1CSA Steaua Bucuresti2620156966098761
2AHC Potaissa Turda2619077266487857
3CS Dinamo Bucuresti2618267376498856
4CSM Bucuresti2618177356369955
5SCM Politehnica Timisoara2617276846077753
6AHC Dobrogea Sud Constanta2615477016366549
7AHC Dunarea Calarasi261349648649-143
8CS Minaur Baia Mare2610115642674-3231
9CSU Suceava268414665676-1128
10CSM Focsani 2007267316601650-4924
11HC Vaslui266119637741-10419
12CSM Fagaras265120585677-9216
13HC Odorhei - Retras00000000
14CS Politehnica Iasi - Retras00000000

Program – Etapa 24

Etapa 24
CSA Steaua Bucuresti HC Vaslui :
AHC Dunarea Calarasi AHC Dobrogea Sud Constanta :
CS Minaur Baia Mare CSU Suceava :
CSM Fagaras CSM Bucuresti :
HC Odorhei SCM Politehnica Timisoara :
AHC Potaissa Turda CS Politehnica Iasi :
CSM Focsani 2007 CS Dinamo Bucuresti :

 

 

LNHF Rezultate si Clasament, Program Etapa 21

LNHF  – Rezultate si Clasament

 

DSC_5474.jpg

Meciurile nedisputate  vor fi reprogramate pentru o data ulterioara.

Etapa 18
HC Dunarea Braila CSM Roman 27 : 26
AHCM Slobozia CS Magura Cisnadie :
CSU Danubius Galati CS Rapid USL Metrou Bucuresti 24 : 20
CSM Bucuresti ASC Corona 2010 Brasov 37 : 21
HC Zalau SCM Craiova :
Universitatea Cluj Napoca CSM Bistrita 23 : 27
CSM Slatina HCM Rm. Valcea 20 : 16
Etapa 19
CSM Slatina HC Dunarea Braila 17 : 16
HCM Rm. Valcea Universitatea Cluj Napoca 34 : 27
CSM Bistrita HC Zalau 22 : 19
SCM Craiova CSM Bucuresti 23 : 21
ASC Corona 2010 Brasov CSU Danubius Galati 21 : 18
CS Rapid USL Metrou Bucuresti AHCM Slobozia 24 : 26
CS Magura Cisnadie CSM Roman 29 : 23
Etapa 20
HC Dunarea Braila CS Magura Cisnadie 21 : 21
CSM Roman CS Rapid USL Metrou Bucuresti 31 : 28
AHCM Slobozia ASC Corona 2010 Brasov 27 : 28
CSU Danubius Galati SCM Craiova :
CSM Bucuresti CSM Bistrita :
HC Zalau HCM Rm. Valcea :
Universitatea Cluj Napoca CSM Slatina 28 : 23

Clasament Sezon 2017/2018

LocEchipaMJVEPGMGPGPCT
1CSU Danubius Galati00000000
2HC Dunarea Braila00000000
3CSM Unirea Slobozia00000000
4CSM Bucuresti00000000
5CSM Roman00000000
6HC Zalau00000000
7CS Magura Cisnadie00000000
8Universitatea Cluj Napoca00000000
9CS Rapid USL Metrou Bucuresti00000000
10CSM Slatina00000000
11ASC Corona 2010 Brasov00000000
12HCM Rm. Valcea00000000
13SCM Craiova00000000
14CSM Bistrita00000000

Program – Etapa 21

Etapa21
Universitatea Cluj Napoca HC Dunarea Braila :
CSM Slatina HC Zalau :
HCM Rm. Valcea CSM Bucuresti :
CSM Bistrita CSU Danubius Galati :
SCM Craiova AHCM Slobozia :
ASC Corona 2010 Brasov CSM Roman :
CS Rapid USL Metrou Bucuresti CS Magura Cisnadie :