Weekend plin … de handbal – Program si Televizari – Update – Clasament si rezultate

DSC_1753.jpg

Acest sfarsit de saptamana va fi plin de handbal, pe langa Liga Nationala Feminina si Liga Nationala Masculina, care programeaza etapa a 3-a, in aceste zile incepe si Divizia A, Feminin si Masculin, precum si fazele grupelor la Juniori

Programul complet al etapelor, precum si televizarile :

Liga nationala feminina :

15.09. Ora 16:30 CS Rapid USL Metrou Bucuresti HC Zalau  25 : 27 TVR HD
16.09. Ora 16:00 AHCM Slobozia HC Dunarea Braila  18 : 26 TVR 2
16.09. Ora 20:00 ASC Corona 2010 Brasov Universitatea Cluj Napoca  30 : 23 Digi/Telekom
16.09. Ora 11:00 CSM Roman CSU Danubius Galati  25 : 17
16.09. Ora 12:00 CSM Bistrita HCM Rm. Valcea  20 : 23
17.09. Ora 11:00 SCM Craiova CSM Slatina  34 : 23 TVR 2
17.09. Ora 11:30 CS Magura Cisnadie CSM Bucuresti  18 : 27 Digi/Telekom

LocEchipaMJVEPGMGPGPCT
1CSU Danubius Galati00000000
2HC Dunarea Braila00000000
3CSM Unirea Slobozia00000000
4CSM Bucuresti00000000
5CSM Roman00000000
6HC Zalau00000000
7CS Magura Cisnadie00000000
8Universitatea Cluj Napoca00000000
9CS Rapid USL Metrou Bucuresti00000000
10CSM Slatina00000000
11ASC Corona 2010 Brasov00000000
12HCM Rm. Valcea00000000
13SCM Craiova00000000
14CSM Bistrita00000000

Liga nationala masculin:

12.09. Ora 18:30 AHC Dunarea Calarasi CS Dinamo Bucuresti 24 : 29 Digi/Telekom
15.09. Ora 20:00 HC Odorhei CSA Steaua Bucuresti  26 : 20 Digi/Telekom
16.09. Ora 18:00 CSU Suceava CSM Bucuresti  29 : 32
17.09. Ora 16:00 AHC Dobrogea Sud Constanta SCM Politehnica Timisoara 20: 20 TVR 1
17.09. Ora 18:00 CSM Fagaras AHC Potaissa Turda  25 : 28
17.09. Ora 18:00 CS Minaur Baia Mare CSM Focsani 2007  9 : 3
17.09. Ora 18:30 HC Vaslui CS Politehnica Iasi  33 : 30

LocEchipaMJVEPGMGPGPCT
1CS Dinamo Bucuresti33009772259
2AHC Potaissa Turda3201837586
3HC Vaslui3201868426
4HC Odorhei3201797726
5CSA Steaua Bucuresti3201686626
6CS Minaur Baia Mare32016668-26
7AHC Dunarea Calarasi32017679-36
8SCM Politehnica Timisoara3111716744
9AHC Dobrogea Sud Constanta31117275-34
10CSM Bucuresti31028488-43
11CSU Suceava31027781-43
12CSM Fagaras31027686-103
13CS Politehnica Iasi30038693-70
14CSM Focsani 200730035262-100

Feminin – Divizia A – Seria A

16.09. Ora 12:00 HC ACTIV CSO PLOPENI CS HM BUZAU  29 : 36  
16.09. Ora 12:00 HCF PIATRA NEAMT ACS SPARTAC BUCURESTI  32 : 10  
16.09. Ora 12:30 CS DANUBIUS CALARASI CS STIINTA BACAU  25 :  27
16.09. Ora 13:00 CSS TULCEA CSU TARGOVISTE  30 : 25  
16.09. Ora 13:30 CSM BUCURESTI II CSU STIINTA BUCURESTI 27 : 25
16.09. Ora 14:00 CSU NEPTUN CONSTANTA CSA STEAUA BUCURESTI  31 : 25
16.09. Ora 15:00 ACS UAIC CNOT IASI CS DINAMO BUCURESTI :

Nota : – Pentru Seria A este etapa a 2-a

Feminin – Divizia A – Seria B

16.09. Ora 09:00 CSU DE VEST TIMISOARA FC ARGES  35 : 40  
16.09. Ora 11:00 ASC CORONA 2010 BRASOV CSU ORADEA  35 : 18  
16.09. Ora 11:00 KSE TG. SECUIESC SCM TIMISOARA  27 : 41
16.09. Ora 11:00 NATIONAL RM VALCEA CS DACIA MIOVENI 2012  26 : 21  
16.09. Ora 15:00 CSU RESITA ACS ODORHEIU SECUIESC  33 : 19
16.09. Ora 18:00 CS MINAUR BAIA MARE ACS CRISUL CHISINEU-CRIS  44 : 17
17.09. Ora 17:00 SC MURESUL TG MURES ACS OLIMPIC TG. MURES  27 : 21

Masculin – Divizia A – Seria A

16.09. Ora 11:30 CSU DANUBIUS GALATI CSU CNOT BRASOV  29 : 27  
17.09. Ora 11:00 ACS ATLETICO ALEXANDRIA AHC DOBROGEA SUD CONSTANTA II  32 : 31  
17.09. Ora 11:30 CSM BUCURESTI II CS MEDGIDIA  27 : 27
17.09. Ora 17:00 STIINTA MUNICIPAL BACAU CSM BOTOSANI  56 : 21  
17.09. Ora 18:00 CS HC BUZAU 2012 CSU TARGOVISTE  47 : 24

Masculin – Divizia A – Seria B

16.09. Ora 00 CNE SIGHISOARA Sta :  
17.09. Ora 10:00 CS UNIVERSITAR POLITEHNICA TIMISOARA UNIVERSITATEA CRAIOVA  28 : 25  
17.09. Ora 13:00 CS UNIVERSITATEA CLUJ ADEP SATU MARE  44 : 24
17.09. Ora 16:00 CSM ORADEA CS MINAUR BAIA MARE II  30 : 25  
17.09. Ora 18:00 CSU CONSTANTIN BRANCUSI TG. JIU CSM SCOLAR RESITA  39 : 29
18.09. Ora 17:30 HC SIBIU HCM SIGHISOARA :

 

 

 

 

Comments are closed.