Liga Mol – 4 Etape in 6 zile

DSC_5210.jpg

Dupa o prima etapa disputata pe 14-15 Octombrie la Ploiesti cu 4 echipe absente si  meciuri “ de incalzire” pentru restul echipelor, putem spune ca incepand de maine 29. 10 are loc startul real al campionatului de handbal la feminin. Sunt programate 4 etape pe parcursul a 6 zile in cele 2 sali puse la dispozitie de Sf. Gheorghe – Sepsi Arena si Kati Szabo.

Problemele au aparut deja la echipele participante in urma testelor efectuate marti, dar nici una dintre formatii nu isi permite sa piarda 4 meciuri si fiecare dintre echipe spera sa aibe 8 jucatoare care sa poate fie inscrise pe foaia de joc astfel incat sa isi joace pe teren sansele.  Un exemplu pentru aceasta situatie este Activ Prahova care a participat la etapa inaugurala cu doar 8 jucatoare, dar a preferat sa piarda pe teren meciul, nu la masa verde.

Programul complet al meciurilor este :

Etapa 2
29.10 11:00 CSU CLUJ-NAPOCA CS DACIA MIOVENI 2012 FRHTV Kati Szabo
29.10 11:00 SCM RAMNICU VALCEA CSM SLATINA FRHTV Sepsi Arena
29.10 13:45 CS MAGURA CISNADIE SCM GLORIA BUZAU FRHTV Sepsi Arena
29.10 13:45 HC DUNAREA BRAILA CSM GALATI FRHTV Kati Szabo
29.10 16:30 CSM BUCURESTI CS ACTIV PLOIESTI FRHTV Kati Szabo
29.10 16:30 CS GLORIA 2018 BISTRITA-NASAUD HC ZALAU TVR2 Sepsi Arena
29.10 18:30 CS MINAUR BAIA MARE CS RAPID BUCURESTI TVR1 Sepsi Arena
29.10 19:15 SCM CRAIOVA ACS CRISUL CHISINEU-CRIS FRHTV Kati Szabo
Etapa 3
30.10 11:00 CS ACTIV PLOIESTI CS MAGURA CISNADIE FRHTV Sepsi Arena
30.10 11:00 SCM GLORIA BUZAU CSU CLUJ-NAPOCA FRHTV Kati Szabo
30.10 13:45 CSM GALATI CSM BUCURESTI FRHTV Sepsi Arena
30.10 13:45 CS DACIA MIOVENI 2012 SCM CRAIOVA FRHTV Kati Szabo
30.10 16:30 HC ZALAU HC DUNAREA BRAILA TVR2 Sepsi Arena
30.10 16:30 ACS CRISUL CHISINEU-CRIS SCM RAMNICU VALCEA FRHTV Kati Szabo
30.10 18:30 CS RAPID BUCURESTI CS GLORIA 2018 BISTRITA-NASAUD TVR1 Sepsi Arena
30.10 19:15 CSM SLATINA CS MINAUR BAIA MARE FRHTV Kati Szabo
Etapa 4
01.11 11:00 CS MAGURA CISNADIE CSM GALATI FRHTV Kati Szabo
01.11 11:00 SCM RAMNICU VALCEA CS MINAUR BAIA MARE TVR2 Sepsi Arena
01.11 13:45 CSU CLUJ-NAPOCA CS ACTIV PLOIESTI FRHTV Sepsi Arena
01.11 13:45 CS GLORIA 2018 BISTRITA-NASAUD CSM SLATINA FRHTV Kati Szabo
01.11 16:30 ACS CRISUL CHISINEU-CRIS CS DACIA MIOVENI 2012 FRHTV Kati Szabo
01.11 16:30 CSM BUCURESTI HC ZALAU TVR1 Sepsi Arena
01.11 19:15 SCM CRAIOVA SCM GLORIA BUZAU FRHTV Sepsi Arena
01.11 19:15 HC DUNAREA BRAILA CS RAPID BUCURESTI FRHTV Kati Szabo
Etapa 5
01.11 11:00 CS ACTIV PLOIESTI SCM CRAIOVA FRHTV Kati Szabo
01.11 11:00 CS DACIA MIOVENI 2012 SCM RAMNICU VALCEA FRHTV Sepsi Arena
01.11 13:45 HC ZALAU CS MAGURA CISNADIE FRHTV Sepsi Arena
01.11 13:45 SCM GLORIA BUZAU ACS CRISUL CHISINEU-CRIS FRHTV Kati Szabo
01.11 16:30 CSM SLATINA HC DUNAREA BRAILA FRHTV Kati Szabo
01.11 16:30 CS RAPID BUCURESTI CSM BUCURESTI TVR2 Sepsi Arena
01.11 18:30 CS MINAUR BAIA MARE CS GLORIA 2018 BISTRITA-NASAUD FRHTV Sepsi Arena
01.11 19:15 CSM GALATI CSU CLUJ-NAPOCA FRHTV Kati Szabo

Clasamentul dupa prima etapa :

LocEchipaMJVEPGMGPGPCT
1HC DUNAREA BRAILA11002815133
2CSM BUCURESTI11003220123
3CS GLORIA 2018 BISTRITA-NASAUD1100241863
4CS MAGURA CISNADIE1100262153
5SCM RAMNICU VALCEA1100282443
6CS RAPID BUCURESTI1010191901
7CSM SLATINA1010191901
8HC ZALAU00000000
9ACS CRISUL CHISINEU-CRIS00000000
10CS MINAUR BAIA MARE00000000
11CSU CLUJ-NAPOCA00000000
12SCM CRAIOVA10012428-40
13CS DACIA MIOVENI 201210012126-50
14CSM GALATI10011824-60
15SCM GLORIA BUZAU10012032-120
16CS ACTIV PLOIESTI10011528-130

 

Comments are closed.