Cupa Romaniei – SAISPREZECIMI DE FINALA (1/16)

DSC_3004

Marti si Miercuri 14/15.01 sunt programate meciurile din saisprezecimile de finala ale Cupei Romaniei editia 2019/2020 dupa cum urmeaza :

11.01 13:30 Marta Baia Mare CSM Bucuresti 18-32
14.01 17:30 Spartac Bucuresti SCM Gloria Buzau  
15.01 11:00 CSM Roman CSU Resita  
15.01 14:00 Neptun Constanta CSU Cluj-Napoca  
15.01 15:00 ACS Crisul Chisineu-Cris CS Minaur Baia Mare  
15.01 15:30 Dinamo Bucuresto CSU Targoviste  
15.01 16:00 Dacia Mioveni CSM Tg. Mures  
15.01 17:00 Activ Prahova Ploiesti AHCM Slobozia  
15.01 17:00 HC Dunarea Braila HC Zalau TVR2
15.01 17:00 CSM Galati Rapid Bucuresti  
15.01 18:00 CSM Tg. Jiu SCM Craiova  
15.01 18:00 CS Danubius Calarasi CSM Slatina  
15.01 18:30 Magura Cisnadie SCM Rm. Valcea TVR1
22.01 0:00 CSU Timisoara CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud  
Amanat 0:00 CSU Stiinta Bucuresti CSM Corona Brasov  
Anulat 0:00 CS Stiinta Bacau ACS Tg. Secuiesc  

Meciul dintre Timisoara si Bistrita este amanat pentru 22.01, cel dintre Stiinta Bucuresti si Corona Brasov este amanat deoarece se asteapta decizia comisiei de disciplina a FRH iar cel dintre Bacau si Tg Secuiesc este anulat deoarece echipa oaspete a anuntat ca nu se prezinta la meci.

Doua meciuri opun echipe din liga nationala, Braila joaca cu Zalau, pentru ambele echipe Cupa Romaniei este o competitie importanta deoarece este o mare sansa de a participa in cupele europene anul viitor.

In a doua partida “de liga” se intalnesc 2 echipe “europene” Cisnadie vs Valcea, amandoua cu un debut slab de an, Magura Cisnadie a inceput anul cu 3 infrangeri consecutive, doua in Cupa EHF si una in campionat in timp ce SCM Rm Valcea a inceput anul cu un egal la Buzau si o victorie obtinuta in repriza a doua la Slobozia.

Regulamentul competitiei precizeaza ca în caz de egalitate după 60 minute, se vor executa aruncări de la 7 metri iar castigătoarele vor participa la faza următoare:

Programul urmator pentru Cupa Romaniei este:

OPTIMI DE FINALĂ (1/8)  15.02.2020

  • în caz de egalitate după 60 minute, se vor executa aruncări de la 7 metri; – câștigătoarele vor participa la sferturile de finală

SFERTURI DE FINALĂ (1/4)  11.03.2020

  • în caz de egalitate după 60 minute, se vor executa aruncări de la 7 metri; – câștigătoarele vor participa la Final 4

FINAL FOUR :  25.04-26.04.2020

Leave a Reply