#deloehfcl – Etapa 3 – Buducnost vs Valcea – Momentul adevarului

DSC_0824

Sambata si duminica au loc meciurile etapei a 3-a din liga campionilor la handbal feminin.

Daca pentru CSM Bucuresti urmeaza o dubla teoretic mai usoara impotriva campioanei Poloniei – MKS Perla Lublin, pentru echipa din Valcea urmeaza meciurile de foc cu Buducnost, partide in care trebuie sa arate pe teren si nu in tribune sau culise de ce este campioana Romaniei iar lipsa de experienta invocata tot mai des in ultimul timp chiar nu reprezinta o scuza in conditiile in care din primul 7 fac parte 4 castigatoare de champions league, o medaliata cu bronz la olimpiada si cea mai buna jucatoare din campionatul Romaniei sezonul trecut. Meciul cu Brest ( locul 3 in Franta sezonul trecut ) a ridicat multe semne de intrebare la care putem gasi raspunsuri dupa aceste 2 meciuri.  

Un alt meci de urmarit in aceasta etapa este cel dintre Vipers si Metz – finala mica a sezonului trecut, doua echipe care si-au pastrat lotul de anul trecut si au ca obiectiv inca o prezenta la Budapesta.

 

Programul complet al meciurilor din aceasta etapa este :

Etapa 3 – 19.-20.10.19
Grupa A Vipers Kristiansand Metz Handball 20.10.2019 – Ora 15:00 EHFTV
FTC-Rail Cargo Hungaria HC Podravka Vegeta 19.10.2019 – Ora 15:00 EHFTV
Grupa B Team Esbjerg Rostov-Don 19.10.2019 – Ora 14:30 EHFTV
CSM Bucuresti MKS Perla Lublin 19.10.2019 – Ora 18:00 Digi / Telekom
Grupa C Buducnost SCM Ramnicu Valcea 19.10.2019 – Ora 19:00 EHFTV
SG BBM Bietigheim Brest Bretagne Handball 19.10.2019 – Ora 15:15 Digi / Telekom
Grupa D RK Krim Mercator Györi Audi ETO KC 19.10.2019 – Ora 19:30 EHFTV
DHK Banik Most IK Sävehof 20.10.2019 – Ora 19:00 EHFTV
Clasamentele dupa 2 etape :
Group A  MJVEPGM/GPDifPCT
10Metz Handball 4310138-109297
20FTC-Rail Cargo Hungaria4202114-122-84
30Vipers Kristiansand4112110-111-13
40HC Podravka Vegeta4103108-128-202
Group B MJVEPGM/GPDifPCT
10CSM Bucuresti4310110-83277
20Rostov-Don 4211114-101135
30Team Esbjerg4202107-10614
40MKS Perla Lublin400481-122-410
Group C MJVEPGM/GPDifPCT
10Brest Bretagne Handball4400143-118258
20Buducnost4301106-9796
30SCM Ramnicu Valcea410397-108-112
40SG BBM Bietigheim4004112-135-230
Group D MJVEPGM/GPDifPCT
10Gyori Audi ETO KC4400145-91548
20IK Savehof411293-104-113
30DHK Banik Most411296-124-283
40RK Krim Mercator4103101-116-152

Comments are closed.