Euro2018

Editia 2018 a Campionatului European de Handbal are loc in Franta intre 29 Noiembrie – 16 Decembrie in 5 orase  : Nantes, Nancy, Montbeliard si Brest pentru grupele preliminare, Nantes si Nancy pentru grupele principale si Paris pentru finale.

Grupele preliminare sunt :

Grupa A – Nantes

Group A  MJVEPGM/GPDifPCT
10Serbia320184-73114
20Suedia320174-7314
30Danemarca320183-8034
40Polonia300369-94-150

Grupa B – Nancy

Group B MJVEPGM/GPDifPCT
10Rusia320177-7524
20Franta320178-67114
30Muntenegru310279-81-22
40Slovenia310282-93-112

Grupa C – Montbeliard

Group C MJVEPGM/GPDifPCT
10Olanda330090-75156
20Ungaria320181-7294
30Spania310278-7802
40Croatia300359-83-240

Grupa D – Brest

Group D MJVEPGM/GPDifPCT
10Romania320091-75166
20Germania320187-89-24
30Norvegia310286-8152
40Cehia300373-92-190

Clasamentele in grupele principale sunt :

Grupa 1 – Nantes

Group 1 Grupa 1 - NantesMeciuriVEPGM/GPDifPuncte
1Rusia4400111-92198
2Franta421198-9085
3Muntenegru4202101-104-34
4Suedia4112100-102-23
5Serbia4103103-104-12
6Danemarca410399-120-212

Grupa 2 – Nancy

Group 2 Grupa 2 - NancyMeciuriVEPGM/GPDifPuncte
1Romania4301111-101106
2Olanda4301101-105-46
3Norvegia4202122-105174
4Germania4202111-11014
5Ungaria4202108-117-94
6Spania4004101-116-150

Programul complet al meciurilor este :

DataOra   Orasul
29 Noi. 201822:00Franta23-26RusiaNancy
30 Noi. 201819:00Serbia33-26PoloniaNantes
30 Noi. 201822:00Danemarca30-29SuediaNantes
30 Noi. 201822:00Muntenegru36-32SloveniaNancy
February 8, 190016:00Ungaria28-25OlandaMontbeliard
February 8, 190019:00Spania25-18CroatiaMontbeliard
February 8, 190016:00Norvegia32-33GermaniaBrest
February 8, 190019:00Romania31-28CehiaBrest
02 Dec. 201816:00Polonia21-28DanemarcaNantes
02 Dec. 201819:00Suedia22-21SerbiaNantes
02 Dec. 201816:00Slovenia21-30FrantaNancy
02 Dec. 201819:00Rusia24-23MuntenegruNancy
03 Dec. 201819:00Croatia18-24UngariaMontbeliard
03 Dec. 201822:00Olanda28-27SpaniaMontbeliard
03 Dec. 201819:00Germania24-29RomaniaBrest
03 Dec. 201822:00Cehia17-31NorvegiaBrest
04 Dec. 201819:00Suedia23-22PoloniaNantes
04 Dec. 201822:00Danemarca25-30SerbiaNantes
04 Dec. 201819:00Rusia27-29SloveniaNancy
04 Dec. 201822:00Franta25-20MuntenegruNancy
05 Dec. 201819:00Olanda34-23CroatiaMontbeliard
05 Dec. 201822:00Ungaria32-26SpaniaMontbeliard
05 Dec. 201819:00Germania30-28CehiaBrest
05 Dec. 201822:00Norvegia23-31RomaniaBrest
January 1, 1970
Grupele PrincipaleJanuary 1, 1970
06 Dec. 201819:00Danemarca23-29FrantaNantes
06 Dec. 201822:00Suedia28-30MuntenegruNantes
07 Dec. 201819:00Spania23-29GermaniaNancy
07 Dec. 201822:00Ungaria25-38NorvegiaNancy
09 Dec. 201816:00Suedia21-21FrantaNantes
09 Dec. 201819:00Serbia25-29RusiaNantes
09 Dec. 201816:00Ungaria26-25GermaniaNancy
09 Dec. 201819:00Olanda29-24RomaniaNancy
10 Dec. 201819:00Danemarca21-32RusiaNantes
10 Dec. 201822:00Serbia27-28MuntenegruNantes
11 Dec. 201819:00Spania25-27RomaniaNancy
11 Dec. 201822:00Olanda16-29NorvegiaNancy
12 Dec. 201816:45DanemarcavMuntenegruNantes
12 Dec. 201819:00SuediavRusiaNantes
12 Dec. 201822:00SerbiavFrantaNantes
12 Dec. 201816:45SpaniavNorvegiaNancy
12 Dec. 201819:00UngariavRomaniaNancy
12 Dec. 201822:00OlandavGermaniaNancy
Weekend-ul Final
14 Dec. 201815:003 Iv3IIParis
14 Dec. 201818:301 Iv2IIParis
14 Dec. 201822:001 IIv2 IParis
16 Dec. 201815:00PSF1vPSF2Paris
16 Dec. 201822:00CSF1vCSF2Paris

Loturile echipelor :

TaraJucatoarePostEchipa
DanemarcaSandra ToftPortarEsbjerg
DanemarcaAlthea ReinhardtPortarOdense
DanemarcaFie WollerExtrema stangaBietigheim
DanemarcaLærke Nolsøe PedersenExtrema stangaNykobing
DanemarcaAnne Mette HansenInter stangaGyor
DanemarcaKristina JørgensenInter stangaViborg
DanemarcaMie HøjlundCentruOdense
DanemarcaNadia OffendalCentruOdense
DanemarcaLotte GrigelCentruDebrecen
DanemarcaMette Tranborg Inter dreaptaOdense
DanemarcaAnne Cecilie DE LA Cour Inter dreaptaCopenhaga
DanemarcaTrine Østergaard JensenExtrema dreaptaOdense
DanemarcaMathilde Hylleberg Extrema dreaptaHolstebro
DanemarcaStine Bodholt NielsenPivotViborg
DanemarcaRikke Sarah IversenPivotSilkeborg
DanemarcaKathrine HeindahlPivotOdense
SerbiaKatarina TomasevicPortarDunaujvaros
SerbiaMarija ColicPortarNice
SerbiaMarina PantićPortarLe Havre
SerbiaSanja RadosavljevicExtrema stangaVac
SerbiaDijana Radojević ŠambrejExtrema stangaChambray
SerbiaJovana StoiljkovicInter stangaBrest
SerbiaJelena TrifunovićInter stangaSCM Craiova
SerbiaAndrea LekicCentruCSM Bucureşti
SerbiaTamara RadojevićCentruKisvarda
SerbiaAleksandra VukajlovićCentruBekescsaba
SerbiaAnđela JanjuševićInter dreaptaŠiofok
SerbiaJelena LavkoInter dreaptaErd
SerbiaMarina DmitrovicInter dreaptaASC Corona 2010 Braşov
SerbiaKatarina Krpež-ŠlezakExtrema dreaptaErd
SerbiaŽeljka NikolićExtrema dreaptaSCM Craiova
SerbiaDragana CvijićPivotCSM Bucureşti
SerbiaSlađana Pop-LazićPivotBrest
SuediaFilippa IdenPortarBrest
SuediaJohanna BundsenPortarCopenhaga
SuediaLouise SandExtrema stangaFleury
SuediaOlivia MellegårdExtrema stangaIK Sävehof
SuediaJenny AlmInter stangaCopenhaga
SuediaJamina Roberts Inter stangaRanders HK
SuediaSabina Jacobsen Inter stangaCSM Bucureşti
SuediaMikaela BrassInter stangaH65 Hoors
SuediaIsabelle GulldenCentruBrest
SuediaCarin StrömbergCentruViborg HK
SuediaHanna BlomstrandInter dreaptaCopenhaga
SuediaNathalie HagmanInter dreaptaCSM Bucureşti
SuediaDaniela GustinExtrema dreaptaBietigheim
SuediaMathilda LündströmExtrema dreaptaSkuru
SuediaLinn BlohmPivotCopenhaga
SuediaAnna LagerquistPivotNykøbing Falster
PoloniaWeronika GawlikPortarMKS Perła Lublin
PoloniaAdrianna PłaczekPortarFleury Loiret HB
PoloniaBogna SobiechExtrema stangaHSG Bensheim / Auerbach Flames
PoloniaKinga GrzybExtrema stangaMetraco Zagłębie Lubin
PoloniaSylwia LisewskaInter stangaCS Minaur Baia Mare
PoloniaAleksandra RosiakInter stangaMKS Perła Lublin
PoloniaKarolina Kudłacz-GlocInter stangaSG BBM Bietigheim
PoloniaJoanna WołoszykInter stangaSPR Pogoń Szczecin
PoloniaKinga AchrukCentruMKS Perła Lublin
PoloniaKarolina Kochaniak CentruSPR Pogoń Szczecin
PoloniaAleksandra ZychInter dreaptaMetz
PoloniaMonika KobylińskaInter dreaptaTuS Metzingen
PoloniaEwa UrtnowskaInter dreaptaMKS Perła Lublin
PoloniaKatarzyna JaniszewskaExtrema dreaptaUnion Halle Neustadt
PoloniaAneta Łabuda Extrema dreaptaMKS Perła Lublin
PoloniaJoanna DrabikPivotSiofok KC
Polonia Sylwia MatuszczykPivotMKS Perła Lublin
PoloniaJoanna SzarawagaPivotMKS Perła Lublin
FrantaLaura Glauser portarMetz
FrantaPauletta Foppa portarBrest
FrantaCatherine Gabriel portarNantes
FrantaManon Houette extrema stangaMetz
FrantaSiraba Dembélé extrema stangaToulon
FrantaOrlane Kanor inter stangaMetz
FrantaKalidiatou Niakaté inter stangaNantes
FrantaGrâce Zaadi centruMetz
FrantaAllison Pineaucentru Brest
FrantaEstelle Nze-Minko centruSiofok
FrantaCamille Ayglon-Saurina inter dreaptaNantes
FrantaJannela Blonbou Nice inter dreapta Nantes
FrantaAlexandra Lacrabère inter dreaptaFleury
FrantaPauline Coatanéa extrema dreaptaBrest
FrantaLaura Flippes extrema dreaptaMetz
FrantaBéatrice Edwige pivotMetz
FrantaAstride N’Gouan pivotMetz
FrantaPauletta Foppa pivotBrest
MuntenegruMarina Rajcic portarBuducnost
MuntenegruLjubica Nenezić portarKastamonu
MuntenegruMajda Mehmedovic extrema stangaCSM Bucureşti
MuntenegruItana Grbic extrema stangaBuducnost
MuntenegruIvona Pavicevic extrema stangaBuducnost
MuntenegruDjurdjina Jaukovic inter stangaBuducnost
MuntenegruJelena Despotović centruDebrecen
MuntenegruMilena Raicevic centruBuducnost
MuntenegruAnđela Bulatović centruBudućnost
MuntenegruKatarina Bulatovic inter dreaptaBudućnost
MuntenegruSanja Premovic inter dreaptaBudućnost
MuntenegruAndrea Klikovac inter dreaptaKisvarda
MuntenegruJovanka Radicevic extrema dreaptaCSM Bucureşti
MuntenegruDijana Ujkic extrema dreaptaBudućnost
MuntenegruTatjana BrnovićpivotBudućnost
MuntenegruEma RamusovicpivotBudućnost
RusiaAnna Sedoykina portarRostov-Don
RusiaKira Trusovaportar Astrakhanochka
RusiaPolina Kuznetsovaextrema stangaRostov-Don
RusiaDaria Samokhinaextrema stanga Astrakhanochka
RusiaEkaterina Barkalovainter stangaKuban
RusiaAnna Sen inter stangaRostov-Don
RusiaElizaveta Malashenkointer stanga Astrakhanochka
Rusia Daria Dmitrieva centruLada
RusiaYaroslav FrolovacentruKuban
RusiaIrina Nikitina centruZvezda
RusiaAnna Kochetovainter dreapta Astrakhanochka
RusiaIrina Snopova inter dreapta Astrakhanochka
RusiaAnna Vyakhirevainter dreaptaRostov-Don
RusiaAntonina Skorobogatchenko inter dreaptaKuban
RusiaJulia Managarovaextrema dreaptaRostov-Don
RusiaMarina Sudakovaextrema dreaptaRostov-Don
RusiaMaya PetrovapivotRostov-Don
RusiaKsenia MakeevapivotRostov-Don
SloveniaBranka Zec portarFrisch auf Göppingen
SloveniaAmra Pandžić portarKrim Mercator
SloveniaMaja Vojnović portarKrim Mercator
SloveniaInes Amon extrema stangaKrim Mercator
SloveniaPolona Barič extrema stangaKrim Mercator
SloveniaTamara Mavsar extrema stangaKrim Mercator
SloveniaLea Kranjc inter stangaZagorje
SloveniaTjaša Stanko inter stangaKrim Mercator
SloveniaHana Vučko inter stangaKrim Mercator
SloveniaAna Abinainter stangaKrka
SloveniaNina Zulić centruKrim Mercator
SloveniaNina ŽabjekcentruKrim Mercator
SloveniaAna Gros inter dreaptaBrest
SloveniaJasmina Pišekextrema dreapta Z'Dežele
SloveniaTaja Čajkopivot Mlinotest Ajdovščina
SloveniaLina Krhlikar pivotGöppingen
SloveniaTeja Ferfolja pivotPAOK
UngariaBíró Blanka portarFTC-Rail Cargo Hungaria
UngariaJanurik Kinga portarÉrd
UngariaKiss Éva portarGyőri Audi ETO
UngariaKazai Anita extrema stangaDunaújvárosi KKA
UngariaSchatzl Nadine extrema stangaFTC-Rail Cargo Hungaria
UngariaHáfra Noémiinter stanga FTC-Rail Cargo Hungaria
UngariaKovacsics Anikó centruFTC-Rail Cargo Hungaria
UngariaPálos-Bognár Barbara centruBudaörs
UngariaTóth Gabriella centruÉrd
UngariaLakatos RitacentruVác
UngariaSzalai Babett centruDunaújvárosi KKA
UngariaKiss Nikolett inter dreaptaÉrd
UngariaKovács Anna inter dreaptaDVSC Debrecen
UngariaPlanéta Szimonettainter dreaptaChambray
Ungaria Lukács Viktória extrema dreaptaFTC-Rail Cargo Hungaria
UngariaOrbán Adrienn extrema dreaptaKisvárda
UngariaMészáros Rea pivotFTC-Rail Cargo Hungaria
UngariaSzabó Laura pivotÉrd
UngariaTóvizi Petra pivotDVSC Debrecen
SpaniaMercedes Castellanos portarSuper Amara Bera Bera
SpaniaSilvia Navarro portarRocasa Gran Canaria
SpaniaJénnifer Gutiérrez extrema stangaElche Mustang
SpaniaSoledad López extrema stangaRincón Fertilidad Málaga
SpaniaAna Isabel Martínez inter stangaElche Mustang
SpaniaLara González inter stangaES Besançon
SpaniaNerea Pena inter stangaFTC Rail Cargo
SpaniaAlicia Fernández centruHCM Râmnicu Vâlcea
SpaniaSilvia Arderius centruSuper Amara Bera Bera
SpaniaAlmudena Rodríguez inter dreaptaCSM Bistriţa
SpaniaMireya González inter dreaptaSiofok KC
SpaniaCarmen Martín extrema dreaptaOGC Nice
SpaniaPaula Valdivia extrema dreaptaHotel Gran Bilbao Prosetecnisa Zuazo
SpaniaAinhoa Hernández pivotHotel Gran Bilbao Prosetecnisa Zuazo
SpaniaEli Cesáreopivot Aula Alimentos Valladolid
SpaniaPaula García pivotCSM Bistriţa
SpaniaIrene Espínola rezervaNeckarsulmer Sport Union
SpaniaCarmen CamposrezervaMecalia Atlético Guardés
OlandaRinka Duijndam portarBorussia Dortmund
OlandaTess Wester portarOdense
OlandaMartine Smeets extrema stangaMolde
OlandaLois Abbingh inter stangaRostov Don
OlandaKelly Dulfer inter stangaCopenhaga
OlandaJessy Kramer inter stangaToulon Saint Cyr Var Handball
OlandaEstavana Polman inter stangaTeam Esbjerg
OlandaDelaila Amega centruTuS Metzingen
OlandaNycke GrootcentruGyöri Audi ETO KC
OlandaLynn Knippenborg centruTTH Holstebro
OlandaLaura van der Heijden inter dreaptaSG BBM Bietigheim
OlandaDione Housheer inter dreaptaNykobing
OlandaCharris Rozemalen inter dreaptaSG BBM Bietigheim
OlandaDebbie Bont extrema dreaptaCopenhaga
OlandaAngela Malestein extrema dreaptaSG BBM Bietigheim
OlandaMerel Freriks pivotHSG Bensheim Auerbach
CroatiaIvana Kapitanović portarMetz Handball
CroatiaTea Pijević portarRK Lokomotiva Zagreb
CroatiaAntonija Tucaković portarRK Podravka Vegeta
CroatiaPaula Posavec extrema stangaRK Lokomotiva Zagreb
CroatiaKristina Plahinek extrema stangaRK Lokomotiva Zagreb
CroatiaLarissa Kalaus inter stangaRK Lokomotiva Zagreb
CroatiaMarina Glavan inter stangaRK Lokomotiva Zagreb
CroatiaKristina Prkačin inter stangaRK Lokomotiva Zagreb
CroatiaDora Krsnik centruRK Krim Mercator
CroatiaStela Posavec centruRK Lokomotiva Zagreb
CroatiaValentina Blažević centruSPR Pogon Szczecin
CroatiaSelena Milošević centruRK Podravka Vegeta
CroatiaAna Turk inter dreaptaRK Podravka Vegeta
CroatiaDejana Milosavljevic inter dreaptaRK Podravka Vegeta
CroatiaIvana Dežić inter dreaptaSPR Pogon Szczecin
CroatiaLea Vukojević extrema dreaptaZRK Zrinski
CroatiaKatarina Ježić pivotSiofok KC
CroatiaAna Debelić pivotRK Podravka Vegeta
NorvegiaKatrine LundeportarVipers
NorvegiaSilje SolbergportarSiofok
NorvegiaThea Mørkextrema stangaCopenhaga
NorvegiaSanna Solbergextrema stangaEsbjerg
NorvegiaVeronica Kristianseninter stangaGyor
NorvegiaEmilie Hegh Arntzeninter stangaVipers
NorvegiaStine Bredal OftedalcentruGyor
NorvegiaMarta TomaccentruVipers
NorvegiaHenny Ella Reistadinter dreaptaVipers
NorvegiaLinn Jørum Sullandinter dreaptaVipers
NorvegiaSilje Waadeinter dreaptaVipers
NorvegiaMalin Auneextrema dreaptaVipers
NorvegiaMarit Røsberg Jacobsenextrema dreaptaEsbjerg
NorvegiaHeidi LøkepivotStorhamar
NorvegiaKari BrattsetpivotGyor
NorvegiaVilde Mortensen IngstadpivotEsbjerg
GermaniaDinah EckerleportarBietigheim
GermaniaIsabell RochportarMetzingen
GermaniaAngie Geschkeextrema stangaOldenburg
GermaniaFranziska Müllerextrema stangaHSG Blomberg-Lippe
GermaniaXenia Smitsinter stangaMetz
GermaniaIna Grossmanninter stangaThuringer
GermaniaEmily Bölkinter stangaThuringer
GermaniaMia ZschockecentruLeverkusen
GermaniaCaroline MüllercentruDortmund
GermaniaEvgenija MinevskayacentruMetzingen
GermaniaMaren Weigelinter dreaptaMetzingen
GermaniaAlicia Stolleinter dreaptaThuringer
GermaniaAmelie Bergerextrema dreaptaLeverkusen
GermaniaMarlene Zapfextrema dreaptaMetzingen
GermaniaJulia BehnkepivotMetzingen
GermaniaAntje LauenrothpivotBietigheim
GermaniaLuisa SchulzepivotBietigheim
CehiaPetra KudlackovaportarKristianstad
CehiaLucie SatrapovaportarParis 92
CehiaVeronika Malaextrema stangaParis 92
CehiaKristyna Mikaextrema stangaTruchtersheim
CehiaMarketa Jerabkovainter stangaErd
CehiaKamila Kordovskainter stangaHSG Blomberg-Lippe
CehiaJana Sustkovainter stangaBanik Most
CehiaIveta LuzumovacentruThuringer
CehiaSarka MarcikovacentruNellingen
CehiaVeronika MikulaskovacentruBanik Most
CehiaSara Kovarovainter dreaptaBanik Most
CehiaHelena Rysankovainter dreaptaMinaur Baia Mare
CehiaJana Knedlikovaextrema dreaptaGyor
CehiaDominika Zachovaextrema dreaptaBanik Most
CehiaPetra AdamkovapivotGoppingen
CehiaMichaela KonecnapivotDHC Sokol
CehiaAlena SetelikovapivotSokol Pisek
RomaniaDenisa DeduportarSiofok
RomaniaYulia DumanskaportarSCM Râmnicu Vâlcea
RomaniaValentina Ardean-Eliseiextrema stangaGloria Bistriţa
RomaniaCristina Floricăextrema stangaSCM Râmnicu Vâlcea
RomaniaCristina Neaguinter stangaCSM Bucureşti
RomaniaGabriela Perianuinter stangaSiofok
RomaniaAnca Polocoşerinter stangaMinaur Baia Mare
RomaniaEliza BuceschicentruCorona Braşov
RomaniaCristina LaslocentruBuducnost
RomaniaMădălina ZamfirescucentruDebrecen
RomaniaAna Maria Dragutinter dreaptaKisvardai
RomaniaMelinda Geigerinter dreaptaSiofok
RomaniaAneta Udriştioiuextrema dreaptaCSM Bucureşti
RomaniaLaura Chiperextrema dreaptaCorona Braşov
RomaniaDaniela RaţiupivotGloria Bistriţa
RomaniaRaluca BăcăoanupivotSCM Râmnicu Vâlcea
RomaniaCrina PinteapivotParis 92

 

Comments are closed.