Weekend-ul nationalelor

DSC_5369.jpg

Sfarsitul acesta de saptamana aduce pentru nationalele Romaniei de handbal feminin o serie de meciuri test incepand de la junioare pana la lotul A

Programul competitiilor este :

Lotul A – Trofeul “Golden League” – Clermont-Ferrand, Boulazac – Franta

Programul meciurilor

Joi 21 martie

ora 19.00 – Norvegia vs Danemarca – TVR HD inregistrat 23.00

ora 21.30 – Franta vs Romania – TVR HD

Sambata 23 martie

ora 17.30 – Norvegia vs Romania – TVR HD

ora 20.30 – Franta vs Danemarca – TVR HD

Duminica 24 martie

ora 16.00 – Danemarca vs Romania – TVR HD

ora 19.15 – Franta vs Norvegia – TVR HD

 

Lotul Romaniei pentru Golden League

Portari: Denisa Dedu, Yuliya Dumanska

Extreme stanga: Cristina Florica, Nicoleta Dinca

Interi stanga: Gabriela Perianu, Claudia Constantinescu, Anca Polocoser

Centri: Cristina Laslo, Madalina Zamfirescu, Andreea Popa, Laura Pristavita

Interi dreapta: Daria Bucur, Diana Munteanu

Extreme dreapta: Sonia Seraficeanu, Cristina Boian

Pivoti: Crina Pintea, Lorena Ostase, Raluca Bacaoanu

 

Lotul B – Tuneu Gdansk – Polonia

Programul meciurilor Romaniei :

22.03.2019 – Romania B vs Spania B

23.03.2019 – Romania B vs Finlanda

24.03.2019 – Romania B vs Polonia B

DSC_8711.jpg

Lotul Romaniei pentru Gdansk :

Portari: Diana Ciuca , Daciana Hosu

Extreme stanga: Alexandra Dindiligan, Alina Vatu

Interi stanga: Bianca Bazaliu, Raluca Petrus, Sorina Tirca

Centri: Diana Axinte, Szilvia Szabo

Interi dreapta: Andreea Tecar, Ioana Balaceanu

Extreme dreapta: Andra Moroianu, Alexandra Badea

Pivoți: Madalina Conache, Nicoleta Safta

 

Nationala de Tineret – Trofeul Carpati Rm. Valcea

Programul Trofeului Carpati de tineret:

22 martie, ora 17:00 – Norvegia-Olanda

22 martie, ora 19:00 – Romania-Polonia

23 martie, ora 17:00 – Polonia-Norvegia

23 martie, ora 19:00 – Olanda-Romania

24 martie, ora 14:00 – Olanda-Polonia

24 martie, ora 16:00 – Romania-Norvegia

 

_DSC7114.JPG

Lotul Romaniei Tineret pentru Trofeul Carpati:

Portari: Andreea Chetraru (CSM Bucuresti), Cristina Ciausescu (Rapid Bucuresti/CSS 2 Bucuresti), Ioana Ugran (CSM Targu Mures)

Extreme stanga: Eva Kerekes (CSS Odorheiu Secuiesc), Marina Ilie (Rapid Bucuresti), Roberta Stamin (SCM Ramnicu Valcea/CNE Ramnicu Valcea)

Interi stanga: Diana Lascateu (CSM Bucuresti), Patricia Moraru (CSM Bucuresti/Rapid Bucuresti)

Centri: Denisa Valcan (SCM Ramnicu Valcea/CNE Ramnicu Valcea), Amalia Coman (CSM Bucuresti/Rapid Bucuresti), Monica Barabas (CSM Targu Mures)

Interi dreapta: Bianca Lupascu (ASC Corona 2010 Brasov), Iasmina Ichim (LPS Braila), Diana Saceu (LPS Roman)

Extreme dreapta: Gabriela Vrabie (LPS Braila), Adina Cace (LPS Slatina), Alexandra Stratulat (LPS Iasi)

Pivoti: Daniela Marin (SCM Ramnicu Valcea/CNE Ramnicu Valcea), Stefania Jipa (CSM Bucuresti/Rapid Bucuresti), Maria Mincu (HCM Craiova/CNE Ramnicu Valcea)

 

Nationala de Junioare – Trofeul Carpati Rm. Valcea

Programul Trofeului Carpati de junioare:

22 martie, ora 13:00 – Norvegia-Italia

22 martie, ora 15:00 – Romania-Cehia

23 martie, ora 13:00 – Cehia-Norvegia

23 martie, ora 15:00 – Italia-Romania

24 martie, ora 10:00 – Italia-Cehia

24 martie, ora 12:00 – Romania-Norvegia

Lotul Romaniei – Junioare pentru Trofeul Carpati:

Portari: Alexandra Perianu (LPS Braila), Nicoleta Petre (ASC Corona 2010 Brasov/CNE Brasov), Raluca Radoi (ASC Corona 2010 Brasov)

Extreme stanga: Ariana Cercel (CSS Drobeta Turnu Severin/CNE Rm. Valcea), Corina Lupei (CSM Targu Mures/CNE Rm. Valcea),

Interi stanga: Malina Bichir (CSM Galati/CNE Brasov), Andreea Prescura (CSM Galati/CNE Brasov), Stefania Stoica (CSM Bucuresti), Rebeca Malisa Vladasel (Liceul Teoretic Traian Vuia Resita)

Centri: Valentina Ion (SCM Craiova/CNE Rm. Valcea), Carla Lacatus (CSM Targu Mures), Raissa Marin (ASC Corona 2010 Brasov),Rebeca Necula (ASC Corona 2010 Brasov)

Interi dreapta: Alicia Gogirla (ASC Corona 2010 Brasov), Valentina Soreanu (ASC Corona 2010 Brasov)

Extreme dreapta: Oana Bors (CSS 2 Baia Mare/CNE Brasov), Andreea Coman (CSS 6 Bucuresti/CNE Rm. Valcea)

Pivoti: Sarah Darie (CSM Targu Mures), Andreea Tirle (CSM Targu Mures, CNE Rm. Valcea), Bianca Voica (CSM Bucuresti/CNE Brasov)

 

 

Comments are closed.