Program TVR – Rio 2016

Jocurile Olimpice de la Rio de Janeiro vor fi transmise  in exclusivitate de TVR – official broadcaster , intre 5 şi 21 august. Programul integral al transmisiilor TVR este :

   

Sâmbătă, 6 august

Duminică, 7 august

 

TVR 1

14.30 Canotaj, spadă feminin

15.30 Handbal feminin  Norvegia – Brazilia

17.00 Tenis

20.40 Handbal feminin Rusia – Koreea de Sud

22.00 Spadă (semifinale)

23.15 Spadă (finale)

23.00 Tenis

01.50 Handbal feminin România-Angola

04.00 Nataţie

 

TVR 1

14.30 Canotaj, judo, haltere, tenis de masă, box

20.30 Gimnastică feminin calificări

21.30 Judo, tenis de masă, haltere

00.00 Fotbal Argentina- Algeria

02.30 Gimnastică feminin calificări

04.00 Nataţie

 

TVR 2

15.00 Polo masculin Serbia-Ungaria

16.00 Judo feminin şi masculin

16.30 Gimnastică masculin calificări, spadă

20.30 Gimnastică masculin calificări

21.30 Judo feminin şi masculin

00.30 Gimnastică masculin calificări

02.30 Volei feminin Rusia-Argentina

04.35 Volei feminin Serbia-Italia

 

TVR 2

15.45 Gimnastică feminin calificări

17.30 Gimnastică feminin calificări

19.00 Nataţie, haltere, box

20.15 Baschet masculin Brazilia-Lituania

22.00 Tenis

23.30 Gimnastică feminin calificări

01.00 Baschet masculin Spania-Croatia

02.30 Volei masculin Rusia-Cuba

04.35 Volei masculin Argentina-Iran

 

TVR 3

16.00 Călărie – dresaj individual

17.15 Tenis de masă

18.30 Hochei pe iarbă masculin Belgia-Marea Britanie

20.15 Baschet masculin  Australia – Franţa

22.00 Tenis de masă

23.30 Volei pe plajă masculin Olanda-Rusia

00.30 Tenis

01.00 Baschet  masculin  China-SUA

02.45 Tenis, tenis de masă

TVR 3

15.30 Handbal masculin Croaţia-Qatar

17.30 Handbal masculin Suedia-Germania

19.00 Fotbal Fiji-Mexic

21.00 Fotbal Honduras – Portugalia

23.00 Rugby feminin – sferturi de finală

00.00 Fotbal Suedia – Nigeria

02.30 Hochei pe iarbă masculin Australia-Spania

04.00 Volei pe plajă feminin Italia-Canada

05.00 Volei pe plajă masculin Rusia-Polonia

Luni, 8 august

Marţi, 9 august

 

TVR 1

14.30 Canotaj, judo, haltere, tenis de masa, tir

20.00 Tenis

22.40 Handbal feminin Brazilia – România

01.00 Baschet masculin SUA-Venezuela

02.45 Tenis

04.00 Nataţie

 

TVR1

14.30 Canotaj, judo, haltere, tenis de masă

17.30 Handbal masculin Germania-Polonia

20.15 Baschet masculin Spania-Brazilia

22.00 Gimnastica feminin – concursul pe echipe

00.10 Tenis

04.00 Nataţie

 

TVR 2

15.30 Handbal feminin  Coreea de Sud -Suedia

17.30 Handbal feminin  Franţa-Rusia

19.00 Nataţie

20.40 Handbal feminin Spania-Norvegia

22.00 Gimnastică masculin – concurs echipe

01.00 Haltere

02.30 Volei feminin Rusia-Coreea de Sud

04.30 Baschet masculin China-Franţa

 

TVR 2

15.30 Handbal masculin  Qatar-Franţa

17.35 Volei masculin Franţa-Mexic

19.00 Nataţie

21.00 Volei masculin Italia-SUA

22.40 Handbal masculin Brazilia-Slovenia

00.15 Haltere, box

02.30 Volei masculin Cuba-Egipt

04.30 Baschet masculin Argentina –Croaţia

 

TVR 3

15.30 Volei feminin China-Italia

17.00 Hochei pe iarbă masculin Germania-India

18.45 Călărie

19.30 Hochei pe iarbă feminin Noua Zeelandă-Germania

22.00 Sărituri în apă

23.30 Volei pe plajă feminin Olanda-Costa Rica

00.30 Rugby feminin – finale

01.30 Polo masculin Japonia-Brazilia

02.50 Polo masclulin Croaţia-Muntenegru

04.35 Volei feminin Brazilia-Argentina

TVR 3

15.00 Tir cu arcul

16.00 Volei pe plajă masculin Brazilia-Canada

17.00 Volei pe plajă masculin SUA-Mexic

18.00 Rugby masculin Marea Britanie-Kenya

18.30 Hochei pe iarbă masculin Germania-Irlanda

20.00 Călărie obstacole – finala

21.30 Judo, haltere, tenis de masă

22.00 Sărituri în apă

00.00 Fotbal feminin Columbia-SUA

03.00 Volei pe plajă feminin Germania-Olanda

04.35 Volei masculin Brazilia-Canada

Miercuri, 10 august

Joi, 11 august

 

TVR 1

14.30 Canotaj, judo, haltere, tenis de masă

17.30 Handbal feminin România – Muntenegru

20.40 Handbal feminin Rusia – Suedia / sabie (Dolniceanu)

22.00 Gimnastică masculin individual

01.00 Baschet masculin Australia – SUA

02.45 Sabie, tenis de masă

04.00 Nataţie

 

TVR 1

14.30 Canotaj, spadă echipe feminin, box, tenis de masă

20.15 Baschet masculin Brazilia-Croaţia, spada feminin echipe

22.00 Gimnastica feminin individual-compus

00.30 Spadă feminin echipe

01.50 Handbal masculin Slovenia-Suedia

04.00 Nataţie

 

TVR 2

15.30 Handbal feminin Brazilia-Spania

19.00 Nataţie

18.45 Sabie

20.15 Baschet masculin Franţa-Serbia

22.00 Fotbal Germania-Fiji

00.30 Sabie

01.50 Handbal feminin Olanda-Coreea de Sud

04.00 Fotbal Danemarca-Brazilia

TVR 2

15.30 Volei masculin Iran-Cuba

18.00 Tenis

20.40 Handbal masculin Danemarca-Croaţia

23.00 Spadă feminin – echipe

01.00 Baschet masculin Nigeria-Spania

02.30 Tenis de masă

04.30 Baschet masculin Lituania-Argentina

 

TVR 3

16.00 Hochei pe iarbă feminin Spania-Noua Zeelandă

18.00 Volei pe plajă feminin Olanda-Australia

19.00 Fotbal Argentina-Honduras

21.00 Volei feminin SUA-Serbia

23.00 Rugby – sferturi de finală

00.00 Tir cu arcul

01.00 Fotbal Columbia-Nigeria

03.00 Volei pe plajă feminin SUA-Elveţia

04.35 Volei feminin Brazilia-Japonia

TVR 3

15.00 Golf

16.00 Volei pe plajă feminin Brazilia-Polonia

17.00 Volei pe plajă masculin Canada-Cuba

18.00 Golf

19.00 Nataţie

21.30 Judo, tir cu arcul

00.20 Ciclism masculin finala echipe

00.30 Rugby masculin

02.30 Volei masculin Italia-Mexic

04.35 Volei masculin Brazilia-SUA

 

Vineri, 12 august

Sâmbătă, 13 august

 

TVR 1

14.30 Canotaj

15.30 Atletism

20.40 Handbal feminin România-Spania

22.40 Handbal feminin Muntenegru-Norvegia

01.00 Baschet masculin SUA – Serbia

02.20 Atletism

 

TVR 1

15.30 Atletism

20.15 Baschet masculin Argentina-Brazilia

22.00 Tenis

01.00 Baschet masculin Spania-Lituania

02.00 Atletism

 

TVR 2

15.30 Canotaj, judo, haltere, tenis, tenis de masă

20.00 Nataţie

21.40 Tenis de masă, judo

01.00 Haltere

04.00 Nataţie

TVR 2

14.50 Canotaj, tenis de masă

17.30 Handbal masculin Croaţia-Franţa

19.00 Tenis

20.40 Handbal masculin Danemarca-Qatar

23.00 Box, haltere, tenis de masă

04.00 Nataţie

 

TVR 3

15.00 Badminton

17.00 Volei pe plajă

18.30 Hochei pe iarbă masculin India-Canada

20.15 Baschet masculin China-Australia

22.20 Ciclism, tir cu arcul

23.00 Box

02.30 Volei feminin Rusia-Japonia

04.35 Volei feminin Brazilia-Coreea de Sud

TVR 3

14.00 Badminton

16.00 Hochei pe iarbă feminin

18.00 Volei pe plajă

19.00 Fotbal – sferturi de finală

21.00 Volei pe plajă

22.00 Ciclism

01.00 Fotbal – sferturi de finală

02.30 Volei masculin Canada-Mexic

05.35 Volei masculin Brazilia-Italia

Duminică, 14 august

Luni, 15 august

 

TVR 1

15.30 Handbal feminin Muntenegru-Brazilia

17.00 Box, lupte

20.00 Gimnastică finale pe aparate

22.40 Handbal feminin Norvegia-România

02.20 Atletism

 

TVR 1

15.30 Atletism

20.00 Gimnastică – finale pe aparate

22.00 Lupte, box

01.00 Baschet masculin Spania-Argentina

02.15 Atletism

04.30 Baschet masculin Lituania-Croaţia

TVR 2

15.30 Volei feminin Serbia-Olanda

15.30 Maraton feminin

18.00 Tenis

20.15 Baschet masculin SUA-Franţa

22.00 Gimnastică – finale pe aparate

23.00 Spadă masculin echipe

01.30 Handbal feminin Olanda-Rusia (înregistrare)

04.30 Baschet masculin China-Serbia

TVR 2

15.00 Canoe, lupte, tenis de masă, box

20.40 Handbal masculin Franţa-Danemarca

22.15 Tenis de masă

01.00 Haltere

02.30 Volei masculin Italia-Canada

04.35 – 06.20 Volei masculin Brazilia-Franţa

TVR 3

13.00 Golf

14.00 Badminton

16.00 Hochei pe iarbă – sferturi de finală

18.50 Polo masculin Muntenegru-Spania

20.10 Polo masculin Austria-Grecia

22.00 Volei pe plajă – sferturi de finală

23.00 Lupte

01.00 Ciclism

02.50 Polo masculin Brazilia-Ungaria

04.35 Volei feminin Brazilia –Rusia

TVR 3

15.30 Handbal masculin Polonia-Slovenia

17.00 Înot sincron

19.15 Echitaţie (dresaj)

20.15 Baschet masculin Nigeria-Brazilia

22.00 Volei pe plajă masculin – sferturi de finală

22.50 Ciclism

01.50 Handbal masculin Croaţia-Tunisia

03.20 Tenis de masă

Marţi, 16 august

Miercuri, 17 august

 

TVR 1

15.30 Atletism

20.00 Gimnastică – finale pe aparate

23.00 Handbal feminin – sferturi de finală

01.00 Haltere

02.30 Handbal feminin – sferturi de finală

 

TVR 1

15.30 Atletism

20.30 Baschet masculin – sferturi de finală

23.45 Atletism

 

TVR 2

15.00 Canoe

16.00 Handbal feminin – sferturi de finală

17.00 Tenis de masă

19.30 Handbal feminin – sferturi de finală

21.30 Haltere, lupte

00.00 Volei feminin – sferturi de finală

02.15 Atletism

 

TVR 2

15.00 Canoe, lupte

17.00 Baschet masculin – sferturi de finală

19.00 Fotbal – semifinale

22.00 Fotbal – semifinale

00.45 Baschet masculin – sferturi de finală

02.30 Baschet masculin – sferturi de finală

04.15 Baschet masculin – sferturi de finală

 

TVR 3

16.00 Volei feminin – sferturi de finală

18.00 Hochei pe iarbă – semifinale

20.00 Înot sincron

21.10 Polo – sferturi de finală

22.30 Ciclism

01.30 Tenis de masă, haltere

04.15 Volei feminin – sferturi de finală

TVR 3

15.00 Handbal masculin – sferturi de finală

17.00 Gimnastică – gala de premiere I

21.00 Gimnastică – gala de premiere II

23.00 Handbal masculin – sferturi de finală

01.30 Tenis de masă

04.15 Volei masculin – sferturi de finală

06.00 Volei pe plajă – finale

Joi, 18 august

Vineri, 19 august

 

TVR 1

15.30 Atletism

20.00 Atletism, box

21.30 Handbal feminin – semifinale

02.30 Handbal feminin – semifinale

04.15 Volei feminin – semifinale

 

TVR 1

15.00 Canoe, lupte, gimnastică ritmică

20.00 Box

21.30 Handbal masculin – semifinale

23.30 Fotbal feminin – finala

02.10 Atletism

 

TVR 2

15.00 Canoe sprint

18.20 Polo masculin – semifinale

21.00 Baschet feminin – semifinale

22.30 Polo masculin – semifinale

00.35 Atletism

 

TVR 2

14.30 Badminton

19.00 Volei masculin – semifinale

21.00 Ciclism BMX – finale

21.30 Baschet masculin – semifinale

01.00 Baschet masculin – semifinale

04.15 Volei masculin – semifinale

 

TVR 3

14.30 Triatlon, badminton

19.00 Volei feminin – semifinale

21.00 Box

22.00 Sărituri în apă

23.30 Hochei pe iarbă – finală masculin

02.00  Taekwondo

04.00 Volei pe plajă masculin – finala mică

06.00 Volei pe plajă masculin – finala

TVR 3

15.00 Taekwondo

18.00 Înot sincron

19.10 Echitaţie – obstacole

21.00 Gimnastică ritmică, box

23.00 Hochei pe iarbă feminin – finala

02.30 Handbal masculin –  semifinale

Sâmbătă, 20 august

Duminică, 21 august

 

TVR 1

15.00 Canoe, lupte, gimnastică ritmică

20.00 Box

21.30 Handbal feminin – finala

23.30 Fotbal masculin – finala

02.10 Atletism

 

TVR 1

16.30 Handbal masculin – finala mică

20.00 Handbal masculin – finala

01.15 Ceremonia de închidere

TVR 2

14.30 Badminton

17.00 Triatlon feminin –  finala

19.00 Fotbal masculin – finala mică

21.20 Gimnastică ritmică

23.50 Polo masculin – finala

04.15 Volei feminin – finala

 

TVR 2

15.30 Volei masculin – finala mică

17.30 Baschet masculin – finala mică

19.15 Volei masculin – finala

21.45 Baschet masculin – finala

TVR 3

13.00 Golf, taekwondo

17.30 Handbal feminin – finala mică

19.00 Polo masculin – finala mică

21.30 Baschet feminin – finala

02.00 Taekwondo

TVR 3

14.30 Lupte, maraton, gimnastică ritmică

18.30 Ciclism – mountain bike

20.00 Box

Comments are closed.