Program Sportivi Romani – Rio 2016

Programul  sportivilor romani, care ne vor reprezenta la Jocurile Olimpice de la Rio, a fost anuntat de Comitetul Olimpic şi Sportiv Roman. Tinand seama de faptul ca orele de intrare in concurs ale sportivilor vor fi definitivate in urma sedintelor tehnice, programul va putea suferi modificari in functie de desfasurarea concursurilor. Orarul intrarii in concurs este :

Sambata, 6 august

ORA DE INCEPERE SPORT PARTICIPANTI PROBA FAZA COMPETITIEI
15:00 Tenis de masa Samara Elizabeta simplu calificari
15:00 Canotaj Pirghie Cristi, Palamariu George 2- calificari
15:00 Gimnastica artistica Ponor Catalina individual compus calificari
15:00 Judo Chitu Andreea 52kg tur 1
15:00 Tenis de masa Crisan Adrian simplu tur 1
15:30 Tenis de masa Ionescu Ovidiu simplu finala
15:30 Canotaj Oprea Laura, Tarlea Lavinia 2- faza grupelor
15:45 Canotaj Lehaci Ionela, Beleaga Geanina 2x c.u tur 1
15:45 Tenis feminin si masculin simplu si dublu tur 1
16:00 Canotaj Adam Constantin, Cozmiuc Marius, Gontaru Toader, Aicoboae Vlad 4- calificari
16:30 Inot Glinta Robert 100m spate calificari
16:30 Inot Coste Alin, Macovei Daniel, Radu Marius, Trandafir Norbert 4x100m liber calificari
16:30 Judo Chitu Andreea 52kg calificari
16:45 Tenis de masa Dodean Monteiro Daniela simplu tur 1
16:45 Tenis de masa Samara Elizabeta simplu tur 1
16:45 Tenis de masa Crisan Adrian simplu tur 1
16:45 Tenis de masa Ionescu Ovidiu simplu tur 1
16:45 Inot Glinta Robert 100m spate tur 1
21:30 Inot Coste Alin, Macovei Daniel, Radu Marius, Trandafir Norbert 4x100m liber recalificari si finale
22:00 Scrima Popescu Ana Maria spada individual semifinale si finala
22:00 Scrima Gherman Simona spada individual semifinale si finala
22:00 Scrima Pop Simona spada individual semifinale si finala
1:50 Handbal Romania echipe feminin ROU vs. ANG

Duminica, 7 August

ORA DE INCEPERE SPORT PARTICIPANTI PROBA FAZA COMPETITIEI
15:00 Tenis de masa Dodean Monteiro Daniela simplu tur 2
15:00 Tenis de masa Samara Elizabeta simplu tur 2
15:30 Canotaj Pirghie Cristi, Palamariu George 2- recalificari
15:45 Gimnastica artistica Ponor Catalina individual compus calificari
16:00 Judo Chitu Andreea 52kg calificari
16:00 Tenis de masa Crisan Adrian simplu tur 2
16:00 Tenis de masa Ionescu Ovidiu simplu tur 2
16:10 Canotaj Oprea Laura, Tarlea Lavinia 2- calificari
16:40 Canotaj Lehaci Ionela, Beleaga Geanina 2x c.u calificari
17:00 Tenis feminin si masculin simplu si dublu tur 1
18:00 Canotaj Adam Constantin, Cozmiuc Marius, Gontaru Toader, Aicoboae Vlad 4- calificari
20:14 Inot Glinta Robert 100m spate serii
21:06 Inot Coste Alin, Macovei Daniel, Radu Marius, Trandafir Norbert 4x100m liber serii
21:30 Judo Chitu Andreea 52kg recalificari si finale
0:00 Tenis de masa Dodean Monteiro Daniela simplu tur 3
0:00 Tenis de masa Samara Elizabeta simplu tur 3
2:00 Tenis de masa Crisan Adrian simplu tur 3
2:00 Tenis de masa Ionescu Ovidiu simplu tur 3
5:06 Inot Glinta Robert 100m spate semifinala
5:42 Inot Coste Alin, Macovei Daniel, Radu Marius, Trandafir Norbert 4x100m liber finala

Luni, 8 August

ORA DE INCEPERE SPORT PARTICIPANTI PROBA FAZA COMPETITIEI
15:00 Tir sportiv Moldoveanu Alin pusca 10m a.c. calificari
15:10 Canotaj Oprea Laura, Tarlea Lavinia 2- recalificari
15:20 Canotaj Lehaci Ionela, Beleaga Geanina 2x c.u recalificari
16:00 Judo Caprioriu Corina 57kg calificari
16:20 Canotaj Adam Constantin, Cozmiuc Marius, Gontaru Toader, Aicoboae Vlad 4- recalificari
16:30 Canotaj Boghian Andreea, Cogianu Roxana, Bogus Adelina, Strungaru Ioana, Oprea Laura, Popa Iuliana, Petrila Mihaela, Beres Madalina, Druncea Daniela 8+ calificari
16:45 Tenis Begu Irina simplu tur 2
16:45 Tenis Niculescu Monica simplu tur 2
16:45 Tenis Horia Tecau, Mergea Florin dublu tur 2
16:45 Tenis Irina Begu, Niculescu Monica dublu tur 2
16:45 Tenis Olaru Raluca, Mitu Andreea dublu tur 2
18:00 Tir sportiv Moldoveanu Alin pusca 10m a.c. finala
21:30 Judo Caprioriu Corina 57kg recalificari si finale
22:00 Tenis de masa Dodean Monteiro Daniela simplu tur 4
22:00 Tenis de masa Samara Elizabeta simplu tur 4
22:40 Handbal Romania echipe feminin BRA vs. ROU
23:00 Tenis de masa Crisan Adrian simplu tur 4
23:00 Tenis de masa Ionescu Ovidiu simplu tur 4
4:30 Inot Glinta Robert 100m spate finala

Marti, 9 August

ORA DE INCEPERE SPORT PARTICIPANTI PROBA FAZA COMPETITIEI
15:50 Canotaj Pirghie Cristi, Palamariu George 2- recalificari
16:00 Judo Natea Daniel plus 100kg calificari
16:00 Tenis de masa Dodean Monteiro Daniela simplu sferturi de finala
16:00 Tenis de masa Samara Elizabeta simplu sferturi de finala
16:45 Tenis Begu Irina simplu tur 3
16:45 Tenis Niculescu Monica simplu tur 3
16:45 Tenis Horia Tecau, Mergea Florin dublu sferturi de finala
18:45 Box Nistor Mihai plus 91kg tururi preliminarii
19:00 Inot Radu Marius 100m liber serii
21:30 Judo Natea Daniel plus 100kg recalificari si finale
22:00 Tenis de masa Crisan Adrian simplu sferturi de finala
22:00 Tenis de masa Ionescu Ovidiu simplu sferturi de finala
0:45 Box Nistor Mihai plus 91kg tururi preliminarii
4:00 Inot Radu Marius 100m liber semifinala

Miercuri, 10 August

ORA DE INCEPERE SPORT PARTICIPANTI PROBA FAZA COMPETITIEI
14:30 Canotaj Oprea Laura, Tarlea Lavinia 2- semifinala
14:30 Scrima Calugareanu Malina floreta individual calificari
14:50 Canotaj Lehaci Ionela, Beleaga Geanina 2x c.u semifinala
15:50 Canotaj Boghian Andreea, Cogianu Roxana, Bogus Adelina, Strungaru Ioana, Oprea Laura, Popa Iuliana, Petrila Mihaela, Beres Madalina, Druncea Daniela 8+ recalificari
16:00 Tenis de masa Dodean Monteiro Daniela simplu semifinale
16:00 Tenis de masa Samara Elizabeta simplu semifinale
16:04 Inot Dascal Iulia 100m liber serii
16:45 Tenis Begu Irina simplu sferturi de finala
16:45 Tenis Niculescu Monica simplu sferturi de finala
16:45 Tenis Horia Tecau, Mergea Florin dublu semifinala
16:45 Tenis Irina Begu, Niculescu Monica dublu sferturi de finala
17:00 Tenis Romania dublu mixt tur 1
17:30 Handbal Romania echipe feminin ROU vs. MNE
18:30 Haltere Hulpan Florina 69kg finala
18:45 Scrima Dolniceanu Tiberiu sabie individual calificari
21:30 Canotaj Adam Constantin, Cozmiuc Marius, Gontaru Toader, Aicoboae Vlad 4- semifinala
22:00 Gimnastica artistica Muntean Andrei Vasile individual compus finala
22:00 Gimnastica artistica Dragulescu Marian individual compus finala
23:30 Scrima Calugareanu Malina floreta individual semifinale si finala
0:30 Scrima Dolniceanu Tiberiu sabie individual semifinale si finala
1:00 Haltere Captari Dumitru 77kg finala
2:30 Tenis de masa Dodean Monteiro Daniela simplu finale
2:30 Tenis de masa Samara Elizabeta simplu finale
4:12 Inot Dascal Iulia 100m liber semifinala
4:57 Inot Radu Marius 100m liber finala

Joi, 11 August

ORA DE INCEPERE SPORT PARTICIPANTI PROBA FAZA COMPETITIEI
15:00 Scrima Popescu Ana Maria, Gherman Simona, Dinu Loredana, Pop Simona spada echipe calificari
16:00 Canotaj Pirghie Cristi, Palamariu George 2- finala
16:00 Tenis de masa Crisan Adrian simplu semifinale
16:00 Tenis de masa Ionescu Ovidiu simplu semifinale
18:00 Tenis Olaru Raluca, Mitu Andreea dublu semifinala
18:00 Tenis Begu Irina simplu semifinala
18:00 Tenis Niculescu Monica simplu semifinala
18:00 Tenis Irina Begu, Niculescu Monica dublu semifinala
18:00 Tenis Romania dublu mixt sferturi de finala
19:00 Inot Trandafir Norbert 50m liber serii
19:15 Scrima Popescu Ana Maria, Gherman Simona, Dinu Loredana, Pop Simona spada echipe semifinale
22:00 Gimnastica artistica Ponor Catalina individual compus finala
23:00 Scrima Popescu Ana Maria, Gherman Simona, Dinu Loredana, Pop Simona spada echipe finale
2:30 Tenis de masa Crisan Adrian simplu finale
2:30 Tenis de masa Ionescu Ovidiu simplu finale
4:00 Inot Trandafir Norbert 50m liber semifinala

Vineri, 12 August

ORA DE INCEPERE SPORT PARTICIPANTI PROBA FAZA COMPETITIEI
16:00 Canotaj Lehaci Ionela, Beleaga Geanina 2x c.u finala
16:00 Tenis de masa Dodean Monteiro Daniela, Samara Elizabeta, Szocs Bernadette echipe tur 1
16:40 Canotaj Oprea Laura, Tarlea Lavinia 2- finala
17:00 Canotaj Adam Constantin, Cozmiuc Marius, Gontaru Toader, Aicoboae Vlad 4- finala
18:00 Tenis Horia Tecau, Mergea Florin dublu finala
18:00 Tenis Romania dublu mixt semifinala
19:00 Inot Trandafir Norbert 50m liber finala
20:40 Handbal Romania echipe feminin ROU vs. ESP
1:00 Haltere Sincraian Gabriel 85kg finala

Sambata, 13 August

ORA DE INCEPERE SPORT PARTICIPANTI PROBA FAZA COMPETITIEI
15:40 Atletism Bujin Cristina triplusalt calificari gr. A si B
15:40 Atletism Panturoiu Elena Andreea triplusalt calificari gr. A si B
16:00 Tenis de masa Dodean Monteiro Daniela, Samara Elizabeta, Szocs Bernadette echipe sferturi de finala
16:05 Atletism Bobocel Ancuta 3000m obstacole calificari
16:40 Canotaj Boghian Andreea, Cogianu Roxana, Bogus Adelina, Strungaru Ioana, Oprea Laura, Popa Iuliana, Petrila Mihaela, Beres Madalina, Druncea Daniela 8+ finala
17:00 Atletism Razor Bianca 400m tur 1
18:00 Tenis Simona Halep simplu finala
18:00 Tenis Begu Irina simplu finala
18:00 Tenis Niculescu Monica simplu finala
19:00 Box Nistor Mihai plus 91kg tururi preliminarii
1:00 Box Nistor Mihai plus 91kg tururi preliminarii

Duminica, 14 August

15:30 Atletism Cirlan Elena Daniela maraton finala
15:30 Atletism Todoran Paula maraton finala
18:00 Tenis Irina Begu, Niculescu Monica dublu finala
18:00 Tenis Romania dublu mixt finala
18:00 Tenis Olaru Raluca, Mitu Andreea dublu finala
20:00 Gimnastica artistica Dragulescu Marian sol finala
20:00 Gimnastica artistica Muntean Andrei Vasile sol finala
20:45 Gimnastica artistica Ponor Catalina sarituri finala
21:30 Gimnastica artistica Muntean Andrei Vasile cal finala
22:40 Handbal Romania echipe feminin NOR vs. ROU
1:00 Haltere Aanei Andreea plus 75kg finala
1:30 Tenis de masa Dodean Monteiro Daniela, Samara Elizabeta, Szocs Bernadette echipe semifinala
2:30 Atletism Donisan Mihai inaltime calificari gr. A si B
2:35 Atletism Razor Bianca 400m semifinala
2:55 Atletism Bujin Cristina triplusalt finala
2:55 Atletism Panturoiu Elena Andreea triplusalt finala

Luni, 15 August

ORA DE INCEPERE SPORT PARTICIPANTI PROBA FAZA COMPETITIEI
15:30 Atletism Oprea Marian triplusalt calificari gr. A si B
16:25 Atletism Bobocel Ancuta 3000m obstacole finala
20:40 Gimnastica artistica Ponor Catalina barna finala
21:30 Gimnastica artistica Dragulescu Marian sarituri finala
21:30 Gimnastica artistica Muntean Andrei Vasile sarituri finala
4:45 Atletism Razor Bianca 400m finala

Marti, 16 August

ORA DE INCEPERE SPORT PARTICIPANTI PROBA FAZA COMPETITIEI
15:50 Atletism Oprea Marian triplusalt finala
16:00 Handbal Romania echipe feminin sferturi de finala
16:00 Lupte greco-romane Alexuc Ciurariu Alin 98kg calificari si recalificari
16:00 Lupte greco-romane Panait Ion Iulian 66kg calificari si recalificari
17:00 Tenis de masa Dodean Monteiro Daniela, Samara Elizabeta, Szocs Bernadette echipe finale
18:45 Box Nistor Mihai plus 91kg sferturi de finala
20:00 Gimnastica artistica Muntean Andrei Vasile paralele finala
20:45 Gimnastica artistica Ponor Catalina sol finala
22:00 Lupte greco-romane Alexuc Ciurariu Alin 98kg finala
22:00 Lupte greco-romane Panait Ion Iulian 66kg finala
0:45 Box Nistor Mihai plus 91kg sferturi de finala
2:30 Atletism Donisan Mihai inaltime finala
3:05 Atletism Rotaru Alina lungime calificari gr. A si B

Miercuri, 17 August

ORA DE INCEPERE SPORT PARTICIPANTI PROBA FAZA COMPETITIEI
16:00 Lupte libere Vuc Emilia Alina 48kg calificari si recalificari
16:55 Atletism Bobocea Claudia 800m tur 1
16:55 Atletism Pierdevara Florina 800m tur 1
22:00 Lupte libere Vuc Emilia Alina 48kg finala
3:15 Atletism Rotaru Alina lungime finala

Joi, 18 August

ORA DE INCEPERE SPORT PARTICIPANTI PROBA FAZA COMPETITIEI
15:55 Atletism Gag Andrei greutate calificari gr. A si B
15:55 Atletism Toader Rares Andrei greutate calificari gr. A si B
21:30 Handbal Romania echipe feminin semifinale
2:30 Atletism Gag Andrei greutate finala
2:30 Atletism Toader Rares Andrei greutate finala
3:15 Atletism Bobocea Claudia 800m semifinala
3:15 Atletism Pierdevara Florina 800m semifinala

Vineri, 19 August

ORA DE INCEPERE SPORT PARTICIPANTI PROBA FAZA COMPETITIEI
14:00 Atletism Cocioran Marius 50km mars finala
14:00 Atletism Mihaila Narcis Stefan 50km mars finala
16:00 Lupte libere Guidea Ivan 57kg calificari si recalificari
16:20 Gimnastica ritmica Filiorianu Ana Luiza individual compus calificari
20:30 Atletism Arsine Andreea 20km mars finala
20:30 Atletism Rodean Ana Veronica 20km mars finala
20:30 Atletism Stef Claudia 20km mars finala
21:00 Box Nistor Mihai plus 91kg semifinala
22:00 Lupte libere Guidea Ivan 57kg finala
2:40 Atletism Belgyan Sanda, Ionita Anamaria, Miklos Andrea, Pastor Adelina 4x400m serii

Sambata, 20 August

ORA DE INCEPERE SPORT PARTICIPANTI PROBA FAZA COMPETITIEI
21:20 Gimnastica ritmica Filiorianu Ana Luiza individual compus finala
21:30 Handbal Romania echipe feminin finala
3:15 Atletism Bobocea Claudia 800m finala
3:15 Atletism Pierdevara Florina 800m finala
4:00 Atletism Belgyan Sanda, Ionita Anamaria, Miklos Andrea, Pastor Adelina 4x400m finala

Duminica, 21 August

ORA DE INCEPERE SPORT PARTICIPANTI PROBA FAZA COMPETITIEI
14:30 Lupte libere Saritov Albert 97kg calificari si recalificari
15:30 Atletism Soare Nicolae maraton finala
15:30 Atletism Ionescu Marius maraton finala
20:25 Lupte libere Saritov Albert 97kg finala
21:15 Box Nistor Mihai plus 91kg finala

Comments are closed.