#cm2019 – Ziua 10 – Rezultate, Ziua 11 – Program

Rezultatele zilei, 09 Decembrie la #CM2019

DataOraEchipa 1 Echipa 2RezultateSala
09.12.201905:30AustraliavChina15-33Park Dome Kumamoto
09.12.201905:30CubavKazakhstan33-31Prefectural Gymnasium Kumamoto
09.12.201908:00ArgentinavAngola27-30Park Dome Kumamoto
09.12.201908:00GermanyvSerbia28-29Aqua Dome Kumamoto
09.12.201908:00SloveniavDR Congo29-27Prefectural Gymnasium Kumamoto
09.12.201911:00FrancevHungary21-26Park Dome Kumamoto
09.12.201911:00DenmarkvNetherlands27-24Aqua Dome Kumamoto
09.12.201911:00BrazilvSenegal22-18Prefectural Gymnasium Kumamoto
09.12.201913:30South KoreavNorway25-36Aqua Dome Kumamoto
Echipele clasate pe primele doua locuri in grupa principala 1 si implicit cu cele mai mari sanse la calificarea in semifinale au pierdut astazi si au coborat cate un loc in clasament, lasand pe ultima etapa stabilirea celor 2 semifinaliste, sunt 5 echipe din 6 care au sanse la semifinale in functie de jocul rezultatelor ( doar Corea nu ma poate ajunge in primele 2 locuri ). Germania a pierdut cu Serbia in ultimele secunde dupa un 7 metri care pastreaza vii sansele Serbiei, in timp ce Danemarca reuseste sa treaca de Olanda si se inscrie si ea pe lista candidatelor.
Norvegia a reusit o victorie la scor in fata Coreei dupa o prestatie absolut senzationala a Sanei Solberg in poarta ( 44 % procent dar peste 50 % in in fazele 1/1 ).
Dupa meciurile de astazi s-a stabilit clasamentul final in “Cupa Presedintelui”
13  France
14  Hungary
15  Angola
16  Argentina
17  Brazil
18  Senegal
19  Slovenia
20  DR Congo
21  Cuba
22  Kazakhstan
23  China
24  Australia

Clasamentul grupelor principa dupa zece zile de competitie arata astfel :

Group A MJVEPGMGPDifPCT
1Norway5401146128188
2Netherlands5302153136176
3Serbia5212139151−125
4Germany5212135136−15
5Denmark5122123124−14
6South Korea5023144165−212
Group 2MJVEPGMGPDifPCT
1Russia55001611174410
2Spain531114513787
3Montenegro530213713706
4Sweden521214113295
5Japan5104143150−72
6Romania5005102156−540

Programul zilei, 11 Decembrie la #CM2019:

DataOraEchipa 1 Echipa 2SalaTV
10.12.201908:00RussiavMontenegroPark Dome KumamotoDIGI1
10.12.201911:00JapanvSpainaPark Dome KumamotoDIGI1
10.12.201913:30SwedenvRomaniaPark Dome KumamotoDIGI1

Mandatory:

Rusia vs Muntenegru – Ora 8:00 – Digi 1 –  Muntenegru isi joaca sansa de a ajunge in ultimile 4 in meciul acesta, cu o victorie trece in fata Rusiei in clasament si isi joaca sansa in meciul cu Suedia din data de 11. Rusia daca castiga isi asigura locul in semifinale si ar fi un ultim trofeu pentru Rusia dupa recenta suspendare a sportivilor rusi de la olimpiada.
Romania vs Suedia – Ora 13:30 – Digi 1 – Romania mai are inca o sansa,  mica,  dar exista, sa termine pe locul 4 in grupa si o sa isi joace sansa in acest meci. Echipa mai motivata este Suedia care lupta pentru un loc in semifinalele competitiei.

Must see:

Spania vs Japonia – Ora 11:00 – Digi 1 –  Castigator anuntat in acest meci, dar nu trebuie uitat  ca Japonia joaca acasa in fata unei sali pline iar onoarea si orgoliul la japonezi sunt notiuni definitorii ale unui stil de viata.

Comments are closed.