Sansa unei generatii

DSC_7229.jpg

Generatia ’98-’99 participa incepand cu 27 Iulie la, poate, cel mai important test din cariera lor sportiva. De aici va incepe cu adevarat viitorul lor dar si al nationalei mari a Romaniei, este perioada trecerii de la junioare la senioare cand se decid cariere si se aleg viitoare campioane.

Cu un lot bazat pe Corona Brasov si CSM Bucuresti, finalistele din campionatul national de Junioare I, cu jucatoare cu experienta in liga nationala si in liga a doua, Romania are o sansa la medalie, totul depinde de forma de moment si de inspiratie, sa speram ca de data asta sansa e de partea noastra

Lotul Romaniei : Daciana Hosu ( Corona Brasov ), Elena Nagy ( CSM Slatina ), Raluca Kelemen ( HC  Zalau ), Alexandra Banciu (ACS Scoala 181), Claudia Lacatus ( Corona Brasov ), Ionela Leustean ( CSM Bucuresti ), Teodora Popescu ( SCM Craiova ), Alexandra Badea ( HCM Ramnicu Valcea ), Andrea Panaite ( CSM Bucuresti ), Daria Bucur ( Corona Brasov ), Sorina Tirca ( Corona Brasov ), Ana-Maria Gijulete (Chimia Ramnicu Valcea ), Narcisa Verde ( CSM Bucuresti ), Alexandra Severin ( CSS Viitorul Cluj-Napoca ), Raluca Petrus ( CSS Viitorul Cluj-Napoca ), Ana-Maria Vacariu ( Dacia Mioveni ), Andreea Tecar ( Minaur Baia Mare ).

Bafta fetelor

Meciurile por fi urmarite pe canalul oficial de youtube al EHF

Grupele principale si programul meciurilor :

Group A MJ V E P GM/GP Dif Puncte
1. HUN 0 0 0 0 00:00 0 0
2. SWE 0 0 0 0 00:00 0 0
3. ROU 0 0 0 0 00:00 0 0
4. NED 0 0 0 0 00:00 0 0
Group B MJ V E P GM/GP Dif Puncte
1. RUS 0 0 0 0 00:00 0 0
2. CRO 0 0 0 0 00:00 0 0
3. NOR 0 0 0 0 00:00 0 0
4. MKD 0 0 0 0 00:00 0 0
Group C MJ V E P GM/GP Dif Puncte
1. ESP 0 0 0 0 00:00 0 0
2. FRA 0 0 0 0 00:00 0 0
3. GER 0 0 0 0 00:00 0 0
4. SRB 0 0 0 0 00:00 0 0
Group D MJ V E P GM/GP Dif Puncte
1. DEN 0 0 0 0 00:00 0 0
2. SLO 0 0 0 0 00:00 0 0
3. POR 0 0 0 0 00:00 0 0
4. MNE 0 0 0 0 00:00 0 0

 

    Etapa 1 – 27.08.17    
13:00 Grupa A 1. HUN 3. ROU   :
15:00   2. SWE 4. NED   :
           
17:00 Grupa B 1. RUS 3. NOR   :
19:00   2. CRO 4. MKD   :
           
13:00 Grupa C 1. ESP 3. GER   :
15:00   2. FRA 4. SRB   :
           
17:00 Grupa D 1. DEN 3. POR   :
19:00   2. SLO 4. MNE   :
           
    Etapa 2 – 28,08,17    
13:00 Grupa A 4. NED 1. HUN   :
15:00   3. ROU 2. SWE   :
           
17:00 Grupa B 4. MKD 1. RUS   :
19:00   3. NOR 2. CRO   :
           
13:00 Grupa C 4. SRB 1. ESP   :
15:00   3. GER 2. FRA   :
           
17:00 Grupa D 4. MNE 1. DEN   :
19:00   3. POR 2. SLO   :
           
    Etapa 3 – 29.08.17    
13:00 Grupa A 1. HUN 2. SWE   :
15:00   4. NED 3. ROU   :
           
17:00 Grupa B 1. RUS 2. CRO   :
19:00   4. MKD 3. NOR   :
           
13:00 Grupa C 1. ESP 2. FRA   :
15:00   4. SRB 3. GER   :
           
17:00 Grupa D 1. DEN 2. SLO    
19:00   4. MNE 3. POR    

 

 

Comments are closed.