Masculin

PROGRAM COMPETITIONAL 2017 – 2018

Septembrie 2017 Supercupa Romaniei

LIGA NAȚIONALĂ : Septembrie 2017 – Iunie 2018

Echipele clasate pe locurile I – VIII vor juca Play Off, iar cele clasate pe locurile IX – XIV Play Out.

TUR
Etapa 1
AHC Potaissa Turda CSA Steaua Bucuresti :
HC Odorhei CSM Focsani 2007 :
CSM Fagaras CS Dinamo Bucuresti :
CS Minaur Baia Mare CS Politehnica Iasi :
AHC Dunarea Calarasi SCM Politehnica Timisoara :
HC Vaslui CSM Bucuresti :
AHC Dobrogea Sud Constanta CSU Suceava
Etapa 2
CSA Steaua Bucuresti CSU Suceava :
CSM Bucuresti AHC Dobrogea Sud Constanta :
SCM Politehnica Timisoara HC Vaslui :
CS Politehnica Iasi AHC Dunarea Calarasi
CS Dinamo Bucuresti CS Minaur Baia Mare :
CSM Focsani 2007 CSM Fagaras :
AHC Potaissa Turda HC Odorhei
Etapa 3
HC Odorhei CSA Steaua Bucuresti :
CSM Fagaras AHC Potaissa Turda :
CS Minaur Baia Mare CSM Focsani 2007 :
AHC Dunarea Calarasi CS Dinamo Bucuresti
HC Vaslui CS Politehnica Iasi :
AHC Dobrogea Sud Constanta SCM Politehnica Timisoara
CSU Suceava CSM Bucuresti :
Etapa 4
CSA Steaua Bucuresti CSM Bucuresti
SCM Politehnica Timisoara CSU Suceava
CS Politehnica Iasi AHC Dobrogea Sud Constanta :
CS Dinamo Bucuresti HC Vaslui :
CSM Focsani 2007 AHC Dunarea Calarasi :
AHC Potaissa Turda CS Minaur Baia Mare :
HC Odorhei CSM Fagaras :
Etapa 5
CSM Fagaras CSA Steaua Bucuresti :
CS Minaur Baia Mare HC Odorhei :
AHC Dunarea Calarasi AHC Potaissa Turda
HC Vaslui CSM Focsani 2007
AHC Dobrogea Sud Constanta CS Dinamo Bucuresti :
CSU Suceava CS Politehnica Iasi :
CSM Bucuresti SCM Politehnica Timisoara :
Etapa 6
CSA Steaua Bucuresti SCM Politehnica Timisoara :
CS Politehnica Iasi CSM Bucuresti :
CS Dinamo Bucuresti CSU Suceava :
CSM Focsani 2007 AHC Dobrogea Sud Constanta :
AHC Potaissa Turda HC Vaslui
HC Odorhei AHC Dunarea Calarasi :
CSM Fagaras CS Minaur Baia Mare :
Etapa 7
CS Minaur Baia Mare CSA Steaua Bucuresti :
AHC Dunarea Calarasi CSM Fagaras :
HC Vaslui HC Odorhei
AHC Dobrogea Sud Constanta AHC Potaissa Turda
CSU Suceava CSM Focsani 2007 :
CSM Bucuresti CS Dinamo Bucuresti :
SCM Politehnica Timisoara CS Politehnica Iasi :
Etapa 8
CSA Steaua Bucuresti CS Politehnica Iasi :
CS Dinamo Bucuresti SCM Politehnica Timisoara :
CSM Focsani 2007 CSM Bucuresti :
AHC Potaissa Turda CSU Suceava
HC Odorhei AHC Dobrogea Sud Constanta :
CSM Fagaras HC Vaslui
CS Minaur Baia Mare AHC Dunarea Calarasi :
Etapa 9
AHC Dunarea Calarasi CSA Steaua Bucuresti :
HC Vaslui CS Minaur Baia Mare
AHC Dobrogea Sud Constanta CSM Fagaras :
CSU Suceava HC Odorhei :
CSM Bucuresti AHC Potaissa Turda
SCM Politehnica Timisoara CSM Focsani 2007 :
CS Politehnica Iasi CS Dinamo Bucuresti :
Etapa 10
CSA Steaua Bucuresti CS Dinamo Bucuresti :
CSM Focsani 2007 CS Politehnica Iasi :
AHC Potaissa Turda SCM Politehnica Timisoara
HC Odorhei CSM Bucuresti :
CSM Fagaras CSU Suceava :
CS Minaur Baia Mare AHC Dobrogea Sud Constanta :
AHC Dunarea Calarasi HC Vaslui
Etapa 11
HC Vaslui CSA Steaua Bucuresti
AHC Dobrogea Sud Constanta AHC Dunarea Calarasi :
CSU Suceava CS Minaur Baia Mare :
CSM Bucuresti CSM Fagaras :
SCM Politehnica Timisoara HC Odorhei :
CS Politehnica Iasi AHC Potaissa Turda
CS Dinamo Bucuresti CSM Focsani 2007 :
Etapa 12
CSA Steaua Bucuresti CSM Focsani 2007 :
AHC Potaissa Turda CS Dinamo Bucuresti
HC Odorhei CS Politehnica Iasi :
CSM Fagaras SCM Politehnica Timisoara :
CS Minaur Baia Mare CSM Bucuresti :
AHC Dunarea Calarasi CSU Suceava :
Etapa 13
AHC Dobrogea Sud Constanta CSA Steaua Bucuresti :
CSU Suceava HC Vaslui :
CSM Bucuresti AHC Dunarea Calarasi :
SCM Politehnica Timisoara CS Minaur Baia Mare :
CS Politehnica Iasi CSM Fagaras :
CS Dinamo Bucuresti HC Odorhei
RETUR
Etapa 14
CSA Steaua Bucuresti AHC Potaissa Turda :
CSM Focsani 2007 HC Odorhei :
CS Dinamo Bucuresti CSM Fagaras :
CS Politehnica Iasi CS Minaur Baia Mare :
SCM Politehnica Timisoara AHC Dunarea Calarasi :
CSM Bucuresti HC Vaslui
Etapa 15
CSU Suceava CSA Steaua Bucuresti :
AHC Dobrogea Sud Constanta CSM Bucuresti :
HC Vaslui SCM Politehnica Timisoara :
AHC Dunarea Calarasi CS Politehnica Iasi :
CS Minaur Baia Mare CS Dinamo Bucuresti :
CSM Fagaras CSM Focsani 2007
Etapa 16
CSA Steaua Bucuresti HC Odorhei :
AHC Potaissa Turda CSM Fagaras :
CSM Focsani 2007 CS Minaur Baia Mare :
CS Dinamo Bucuresti AHC Dunarea Calarasi :
CS Politehnica Iasi HC Vaslui :
SCM Politehnica Timisoara AHC Dobrogea Sud Constanta
Etapa 17
CSM Bucuresti CSA Steaua Bucuresti :
CSU Suceava SCM Politehnica Timisoara :
AHC Dobrogea Sud Constanta CS Politehnica Iasi :
HC Vaslui CS Dinamo Bucuresti :
AHC Dunarea Calarasi CSM Focsani 2007 :
CS Minaur Baia Mare AHC Potaissa Turda :
CSM Fagaras HC Odorhei :
Etapa 18
CSA Steaua Bucuresti CSM Fagaras :
HC Odorhei CS Minaur Baia Mare :
AHC Potaissa Turda AHC Dunarea Calarasi :
CSM Focsani 2007 HC Vaslui :
CS Dinamo Bucuresti AHC Dobrogea Sud Constanta :
CS Politehnica Iasi CSU Suceava :
SCM Politehnica Timisoara CSM Bucuresti :
Etapa 19
SCM Politehnica Timisoara CSA Steaua Bucuresti :
CSM Bucuresti CS Politehnica Iasi :
CSU Suceava CS Dinamo Bucuresti :
AHC Dobrogea Sud Constanta CSM Focsani 2007 :
HC Vaslui AHC Potaissa Turda :
AHC Dunarea Calarasi HC Odorhei :
CS Minaur Baia Mare CSM Fagaras :
Etapa 20
CSA Steaua Bucuresti CS Minaur Baia Mare :
CSM Fagaras AHC Dunarea Calarasi :
HC Odorhei HC Vaslui 0
AHC Potaissa Turda AHC Dobrogea Sud Constanta :
CSM Focsani 2007 CSU Suceava :
CS Dinamo Bucuresti CSM Bucuresti :
CS Politehnica Iasi SCM Politehnica Timisoara :
Etapa 21
CS Politehnica Iasi CSA Steaua Bucuresti :
SCM Politehnica Timisoara CS Dinamo Bucuresti :
CSM Bucuresti CSM Focsani 2007 :
CSU Suceava AHC Potaissa Turda :
AHC Dobrogea Sud Constanta HC Odorhei
HC Vaslui CSM Fagaras :
AHC Dunarea Calarasi CS Minaur Baia Mare :
Etapa 22
CSA Steaua Bucuresti AHC Dunarea Calarasi
CS Minaur Baia Mare HC Vaslui :
CSM Fagaras AHC Dobrogea Sud Constanta :
HC Odorhei CSU Suceava :
AHC Potaissa Turda CSM Bucuresti :
CSM Focsani 2007 SCM Politehnica Timisoara :
CS Dinamo Bucuresti CS Politehnica Iasi :
Etapa 23
CS Dinamo Bucuresti CSA Steaua Bucuresti :
CS Politehnica Iasi CSM Focsani 2007 :
SCM Politehnica Timisoara AHC Potaissa Turda :
CSM Bucuresti HC Odorhei :
CSU Suceava CSM Fagaras :
AHC Dobrogea Sud Constanta CS Minaur Baia Mare
HC Vaslui AHC Dunarea Calarasi
Etapa 24
CSA Steaua Bucuresti HC Vaslui :
AHC Dunarea Calarasi AHC Dobrogea Sud Constanta :
CS Minaur Baia Mare CSU Suceava :
CSM Fagaras CSM Bucuresti :
HC Odorhei SCM Politehnica Timisoara :
AHC Potaissa Turda CS Politehnica Iasi :
CSM Focsani 2007 CS Dinamo Bucuresti :
Etapa 25
CSM Focsani 2007 CSA Steaua Bucuresti :
CS Dinamo Bucuresti AHC Potaissa Turda :
CS Politehnica Iasi HC Odorhei :
SCM Politehnica Timisoara CSM Fagaras :
CSM Bucuresti CS Minaur Baia Mare :
CSU Suceava AHC Dunarea Calarasi
AHC Dobrogea Sud Constanta HC Vaslui :
Etapa 26
CSA Steaua Bucuresti AHC Dobrogea Sud Constanta :
HC Vaslui CSU Suceava :
AHC Dunarea Calarasi CSM Bucuresti :
CS Minaur Baia Mare SCM Politehnica Timisoara :
CSM Fagaras CS Politehnica Iasi :
HC Odorhei CS Dinamo Bucuresti :
AHC Potaissa Turda CSM Focsani 2007 :

 

PLAY OFF

 

Faza I-a – aprilie 2018

Se joaca in sistemul “doua victorii din trei jocuri”, dupa urmatorul program :

Joc 1 loc I – loc VIII

Joc 2 loc II – loc VII

Joc 3 loc III – loc VI

Joc 4 loc IV – loc V

Primul joc se va disputa la echipa mai bine clasata dupa tur-retur (26 etape), al II-lea la echipa mai slab clasata, iar al III-lea (daca este cazul) la echipa mai bine clasata.

In caz de egalitate dupa 60 min se vor executa aruncari de la 7 metri.

Castigatoare va fi echipa care obtine doua victorii din trei jocuri.

 

Faza a II-a –aprilie -mai 2018

Se joaca in sistemul “doua victorii din trei jocuri”, dupa urmatorul program :

Joc 5 castig. joc 1 – castig. joc 4

Joc 6 castig. joc 2 – castig. joc 3

Joc 7 invinsa joc 1 – invinsa joc 4

Joc 8 invinsa joc 2 – invinsa joc 3

Primul joc se va disputa la echipa mai bine clasata dupa tur-retur (26 etape), al II-lea la echipa mai slab clasata, iar al III-lea (daca este cazul) la echipa mai bine clasata.

In caz de egalitate dupa 60 min se vor executa aruncari de la 7 metri.

Castigatoare va fi echipa care obtine doua victorii din trei jocuri.

 

Faza a III-a – mai – iunie 2018

Se joaca in sistemul “doua victorii din trei jocuri”, dupa urmatorul program :

Joc 9 castig. joc 5 – castig. joc 6 pentru locurile I – II

Joc 10 invinsa joc 5 – invinsa joc 6 pentru locurile III – IV

Joc 11 castig. joc 7 – castig. joc 8 pentru locurile V – VI

Joc 12 invinsa joc 7 – invinsa joc 8 pentru locurile VII – VIII

Primul joc se va disputa la echipa mai bine clasata dupa tur-retur (26 etape), al II-lea la echipa mai slab clasata, iar al III-lea (daca este cazul) la echipa mai bine clasata.

In caz de egalitate dupa 60 min., se vor executa aruncari de la 7 metri.

Castigatoare va fi echipa care obtine doua victorii din trei jocuri.

 

PLAY OUT

aprilie – mai 2017 

 

Echipele clasate pe locurile IX – XIV vor juca tur – retur, intrand in competitie cu punctele acumulate in jocurile directe, programul jocurilor stabilindu-se conform Tabelei Berger.

Numerele de ordine vor fi date de locul ocupat in clasamentul intocmit numai cu rezultatele dintre cele sase echipe in sezonul regulat.

La Play Out, departajarea finala a doua sau mai multe echipe aflate la egalitate de puncta se face luand in calcul toate rezultatele (cele doua jocuri din sezonul regulat si cele doua jocuri din Play Out).

Vor retrograda echipele clasate pe locurile XIV si XIIl, iar cele clasate pe locurile XII si XI vor participa la Turneul de promovare alaturi de echipele clasate pe locurile II si III in cele doua serii ale Diviziei A dupa cum urmeaza :

 

Seria I-a LN, A loc 2, B loc 3,

Program jocuri A loc 2-B loc 3

LN-A loc 2

B loc 3-LN

 

Seria a II-a LN, B loc 2, A loc 3

Program jocuri B loc 2-A loc 3

LN-B loc 2

A loc 3-LN

 

Seria in care va evolua echipa din Liga Nationala va fi stabilita prin tragere la sorti ( loc XI, loc XII ).

Echipele clasate pe locurile 2 si 3 in fiecare serie vor sustine jocuri de clasament dupa cum urmeaza:

 

Loc 2 seria I- Loc 2 seria a II-a

Loc 3 seria I- Loc 3 seria a II-a

In caz de egalitate dupa 60 min, se vor executa aruncari de la 7 metri.

Ocupantele locurilor III-VI au dreptul sa se inscrie in Liga Nationala, in cazul in care una sau mai multe echipe nu se inscriu.

 

 

 

 

 

 

PROGRAM COMPETITIONAL 2016 – 2017

 

3 Septembrie 2016 Supercupa Romaniei

 

LIGA NAȚIONALĂ

 

TUR

august 2016 31

septembrie 2016 07, 14, 17, 24

octombrie 2016 01, 05, 12, 22, 26

noiembrie 2016 12, 16, 23

 

RETUR

decembrie 2016 03, 10, 14

februarie 2017 04, 11, 15, 25

martie 2017 01, 11, 15, 18, 25

aprilie 2017 01

 

Echipele clasate pe locurile I – VIII vor juca Play Off, iar cele clasate pe locurile IX – XIV Play Out.

 

PLAY OFF

 

Faza I-a – aprilie 05, 08 si 13

Se joaca in sistemul “doua victorii din trei jocuri”, dupa urmatorul program :

Joc 1 loc I – loc VIII

Joc 2 loc II – loc VII

Joc 3 loc III – loc VI

Joc 4 loc IV – loc V

Primul joc se va disputa la echipa mai bine clasata dupa tur-retur (26 etape), al II-lea la echipa mai slab clasata, iar al III-lea (daca este cazul) la echipa mai bine clasata.

In caz de egalitate dupa 60 min se vor executa aruncari de la 7 metri.

Castigatoare va fi echipa care obtine doua victorii din trei jocuri.

 

Faza a II-a –aprilie 22, 26 si mai 13

Se joaca in sistemul “doua victorii din trei jocuri”, dupa urmatorul program :

Joc 5 castig. joc 1 – castig. joc 4

Joc 6 castig. joc 2 – castig. joc 3

Joc 7 invinsa joc 1 – invinsa joc 4

Joc 8 invinsa joc 2 – invinsa joc 3

Primul joc se va disputa la echipa mai bine clasata dupa tur-retur (26 etape), al II-lea la echipa mai slab clasata, iar al III-lea (daca este cazul) la echipa mai bine clasata.

In caz de egalitate dupa 60 min se vor executa aruncari de la 7 metri.

Castigatoare va fi echipa care obtine doua victorii din trei jocuri.

 

Faza a III-a – mai 27 si iunie 03 si 08

Se joaca in sistemul “doua victorii din trei jocuri”, dupa urmatorul program :

Joc 9 castig. joc 5 – castig. joc 6 pentru locurile I – II

Joc 10 invinsa joc 5 – invinsa joc 6 pentru locurile III – IV

Joc 11 castig. joc 7 – castig. joc 8 pentru locurile V – VI

Joc 12 invinsa joc 7 – invinsa joc 8 pentru locurile VII – VIII

Primul joc se va disputa la echipa mai bine clasata dupa tur-retur (26 etape), al II-lea la echipa mai slab clasata, iar al III-lea (daca este cazul) la echipa mai bine clasata.

In caz de egalitate dupa 60 min., se vor executa aruncari de la 7 metri.

Castigatoare va fi echipa care obtine doua victorii din trei jocuri.

 

 

PLAY OUT

 

– aprilie 08, 13, 19, 26, 29

– mai 10, 17, 20, 29, 31

Echipele clasate pe locurile IX – XIV vor juca tur – retur, intrand in competitie cu punctele acumulate in jocurile directe, programul jocurilor stabilindu-se conform Tabelei Berger.

Numerele de ordine vor fi date de locul ocupat in clasamentul intocmit numai cu rezultatele dintre cele sase echipe in sezonul regulat.

La Play Out, departajarea finala a doua sau mai multe echipe aflate la egalitate de puncta se face luand in calcul toate rezultatele (cele doua jocuri din sezonul regulat si cele doua jocuri din Play Out).

Vor retrograda echipele clasate pe locurile XIV si XIIl, iar cele clasate pe locurile XII si XI vor participa la Turneul de promovare alaturi de echipele clasate pe locurile II si III in cele doua serii ale Diviziei A dupa cum urmeaza :

 

Seria I-a LN, A loc 2, B loc 3,

Program jocuri A loc 2-B loc 3

LN-A loc 2

B loc 3-LN

 

Seria a II-a LN, B loc 2, A loc 3

Program jocuri B loc 2-A loc 3

LN-B loc 2

A loc 3-LN

 

Seria in care va evolua echipa din Liga Nationala va fi stabilita prin tragere la sorti ( loc XI, loc XII ).

Echipele clasate pe locurile 2 si 3 in fiecare serie vor sustine jocuri de clasament dupa cum urmeaza:

 

Loc 2 seria I- Loc 2 seria a II-a

Loc 3 seria I- Loc 3 seria a II-a

In caz de egalitate dupa 60 min, se vor executa aruncari de la 7 metri.

Ocupantele locurilor III-VI au dreptul sa se inscrie in Liga Nationala, in cazul in care una sau mai multe echipe nu se inscriu.

Program TUR :

Etapa I:

HC Adrian Petrea-HC Odorhei  25 – 26

CSU Suceava-CSM Făgăraș  29 – 22

HCDS Constanța-Poli Timișoara 25 – 26

AHC Dunărea Călărași-CSM București  28 – 34

HC Vaslui-Potaissa Turda  28 – 45

Dinamo București-CSM Satu Mare  34 – 27

CSM Focșani-CSA Steaua București  29 – 29

 

Etapa II:

HC Odorhei-CSA Steaua București

CSM Satu Mare-CSM Focșani

Potaissa Turda-Dinamo București

CSM București-HC Vaslui

Poli Timișoara-Dunărea Călărași

CSM Făgăraș-HCDS Constanța

HC Adrian Petrea-CSU Suceava

Etapa III:

CSU Suceava-HC Odorhei

HCDS Constanța-HC Adrian Petrea

Dunărea Călărași-CSM Făgăraș

HC Vaslui-Poli Timișoara

Dinamo București-CSM București

CSM Focșani-Potaissa Turda

CSA Steaua București-CSM Satu Mare

 

Etapa IV:

HC Odorhei-CSM Satu Mare

Potaissa Turda-CSA Steaua București

CSM București-CSM Focșani

Poli Timișoara-Dinamo București

CSM Făgăraș-HC Vaslui

HC Adrian Petrea-Dunărea Călărași

CSU Suceava-HCDS Constanța

Etapa V:

HCDS Constanța-HC Odorhei

Dunărea Călărași-CSU Suceava

HC Vaslui-HC Adrian Petrea

Dinamo București-CSM Făgăraș

CSM Focșani-Poli Timișoara

CSA Steaua București-CSM București

CSM Satu Mare-Potaissa Turda

 

Etapa VI:

HC Odorhei-Potaissa Turda

CSM București-CSM Satu Mare

Poli Timișoara-CSA Steaua București

CSM Făgăraș-CSM Focșani H

C Adrian Petrea-Dinamo București

CSU Suceava-HC Vaslui

HCDS Constanța-Dunărea Călărași

Etapa VII:

Dunărea Călărași-HC Odorhei

HC Vaslui-HCDS Constanța

Dinamo București-CSU Suceava

CSM Focșani-HC Adrian Petrea

CSA Steaua București-CSM Făgăraș

CSM Satu Mare-Poli Timișoara

Potaissa Turda-CSM București

Etapa VIII:

HC Odorhei-CSM București

Poli Timișoara-Potaissa Turda

CSM Făgăraș-CSM Satu Mare

HC Adrian Petrea-CSA Steaua București

CSU Suceava-CSM Focșani

HCDS Constanța-Dinamo București

Dunărea Călărași-HC Vaslui

 

Etapa IX:

HC Vaslui-HC Odorhei

Dinamo București-Dunărea Călărași

CSM Focșani-HCDS Constanța

CSA Steaua București-CSU Suceava

CSM Satu Mare-HC Adrian Petrea

Potaissa Turda-CSM Făgăraș

CSM București-Poli Timișoara

Etapa XI:

Dinamo București-HC Odorhei

CSM Focșani-HC Vaslui

CSA Steaua București-Dunărea Călărași

CSM Satu Mare-HCDS Constanța

Potaissa Turda-CSU Suceava

CSM București-HC Adrian Petrea

Poli Timișoara-CSM Făgăraș

 

Etapa XI:

Dinamo București-HC Odorhei

CSM Focșani-HC Vaslui

CSA Steaua București-Dunărea Călărași

CSM Satu Mare-HCDS Constanța

Potaissa Turda-CSU Suceava

CSM București-HC Adrian Petrea

Poli Timișoara-CSM Făgăraș

 

Etapa XII:

HC Odorhei-CSM Făgăraș

HC Adrian Petrea-Poli Timișoara

CSU Suceava-CSM București

HCDS Constanța-Potaissa Turda

Dunărea Călărași-CSM Satu Mare

HC Vaslui-CSA Steaua București

Dinamo București-CSM Focșani

Etapa XIII:

CSM Focșani-HC Odorhei

CSA Steaua București-Dinamo București

CSM Satu Mare-HC Vaslui

Potaissa Turda-Dunărea Călărași

CSM București-HCDS Constanța

Poli Timișoara-CSU Suceava

CSM Făgăraș-HC Adrian Petrea

 
   

 

 

Comments are closed.