Feminin

PROGRAM COMPETIȚIONAL 2017-2018

 

SUPERCUPA ROMÂNIEI –

 02 Septembrie 2017

 

 CUPA ROMÂNIEI

Etapa I – 29 decembrie 2017

Etapa a II-a  – 21 februarie 2018

Etapa a III-a FINAL FOUR  – 30 martie-1 aprilie

 

Campionat – Datele de desfasurare planificate :

Tur: 6, 9, 16 septembrie, 7, 21, 28 octombrie, 1, 4, 11, 18 noiembrie, 10, 13, 20 ianuarie

Retur: 27 ianuarie, 3, 10, 24, 28 februarie, 3, 10 martie, 4, 14, 28 martie, 5, 12, 19 mai

 

CAMPIONAT  – LIGA  NATIONALA

Tur
Etapa 1 – 06.09.2017
CSU Danubius Galati HC Dunarea Braila :
CSM Unirea Slobozia CSM Bucuresti :
CSM Roman HC Zalau :
CS Magura Cisnadie Universitatea Cluj Napoca :
CS Rapid USL Metrou Bucuresti CSM Slatina :
ASC Corona 2010 Brasov HCM Rm. Valcea :
SCM Craiova CSM Bistrita :
Etapa 2
HC Dunarea Braila CSM Bistrita :
HCM Rm. Valcea SCM Craiova :
CSM Slatina ASC Corona 2010 Brasov :
Universitatea Cluj Napoca CS Rapid USL Metrou Bucuresti :
HC Zalau CS Magura Cisnadie :
CSM Bucuresti CSM Roman :
CSU Danubius Galati CSM Unirea Slobozia :
Etapa 3
CSM Unirea Slobozia HC Dunarea Braila :
CSM Roman CSU Danubius Galati :
CS Magura Cisnadie CSM Bucuresti :
CS Rapid USL Metrou Bucuresti HC Zalau :
ASC Corona 2010 Brasov Universitatea Cluj Napoca :
SCM Craiova CSM Slatina :
CSM Bistrita HCM Rm. Valcea :
Etapa 4
HC Dunarea Braila HCM Rm. Valcea :
CSM Slatina CSM Bistrita :
Universitatea Cluj Napoca SCM Craiova :
HC Zalau ASC Corona 2010 Brasov :
CSM Bucuresti CS Rapid USL Metrou Bucuresti :
CSU Danubius Galati CS Magura Cisnadie :
CSM Unirea Slobozia CSM Roman :
Etapa 5
CSM Roman HC Dunarea Braila :
CS Magura Cisnadie CSM Unirea Slobozia :
CS Rapid USL Metrou Bucuresti CSU Danubius Galati :
ASC Corona 2010 Brasov CSM Bucuresti :
SCM Craiova HC Zalau :
CSM Bistrita Universitatea Cluj Napoca :
HCM Rm. Valcea CSM Slatina :
Etapa 6
HC Dunarea Braila CSM Slatina :
Universitatea Cluj Napoca HCM Rm. Valcea :
HC Zalau CSM Bistrita :
CSM Bucuresti SCM Craiova :
CSU Danubius Galati ASC Corona 2010 Brasov :
CSM Unirea Slobozia CS Rapid USL Metrou Bucuresti :
CSM Roman CS Magura Cisnadie :
Etapa 7
CS Magura Cisnadie HC Dunarea Braila :
CS Rapid USL Metrou Bucuresti CSM Roman :
ASC Corona 2010 Brasov CSM Unirea Slobozia :
SCM Craiova CSU Danubius Galati :
CSM Bistrita CSM Bucuresti :
HCM Rm. Valcea HC Zalau :
CSM Slatina Universitatea Cluj Napoca :
Etapa 8
HC Dunarea Braila Universitatea Cluj Napoca :
HC Zalau CSM Slatina :
CSM Bucuresti HCM Rm. Valcea :
CSU Danubius Galati CSM Bistrita :
CSM Unirea Slobozia SCM Craiova :
CSM Roman ASC Corona 2010 Brasov :
CS Magura Cisnadie CS Rapid USL Metrou Bucuresti :
Etapa 9
CS Rapid USL Metrou Bucuresti HC Dunarea Braila :
ASC Corona 2010 Brasov CS Magura Cisnadie :
SCM Craiova CSM Roman :
CSM Bistrita CSM Unirea Slobozia :
HCM Rm. Valcea CSU Danubius Galati :
CSM Slatina CSM Bucuresti :
Universitatea Cluj Napoca HC Zalau :
Etapa 10
HC Dunarea Braila HC Zalau :
CSM Bucuresti Universitatea Cluj Napoca :
CSU Danubius Galati CSM Slatina :
CSM Unirea Slobozia HCM Rm. Valcea :
CSM Roman CSM Bistrita :
CS Magura Cisnadie SCM Craiova :
CS Rapid USL Metrou Bucuresti ASC Corona 2010 Brasov :
Etapa 11
ASC Corona 2010 Brasov HC Dunarea Braila :
SCM Craiova CS Rapid USL Metrou Bucuresti :
CSM Bistrita CS Magura Cisnadie :
HCM Rm. Valcea CSM Roman :
CSM Slatina CSM Unirea Slobozia :
Universitatea Cluj Napoca CSU Danubius Galati :
HC Zalau CSM Bucuresti :
Etapa 12
HC Dunarea Braila CSM Bucuresti :
CSU Danubius Galati HC Zalau :
CSM Unirea Slobozia Universitatea Cluj Napoca :
CSM Roman CSM Slatina :
CS Magura Cisnadie HCM Rm. Valcea :
CS Rapid USL Metrou Bucuresti CSM Bistrita :
ASC Corona 2010 Brasov SCM Craiova :
Etapa 13
SCM Craiova HC Dunarea Braila :
CSM Bistrita ASC Corona 2010 Brasov :
HCM Rm. Valcea CS Rapid USL Metrou Bucuresti :
CSM Slatina CS Magura Cisnadie :
Universitatea Cluj Napoca CSM Roman :
HC Zalau CSM Unirea Slobozia :
CSM Bucuresti CSU danubius Galati :
Retur
Etapa 14
HC Dunarea Braila CSU Danubius Galati :
CSM Bucuresti CSM Unirea Slobozia :
HC Zalau CSM Roman :
Universitatea Cluj Napoca CS Magura Cisnadie :
CSM Slatina CS Rapid USL Metrou Bucuresti :
HCM Rm. Valcea ASC Corona 2010 Brasov :
CSM Bistrita SCM Craiova :
Etapa 15
CSM Bistrita HC Dunarea Braila :
SCM Craiova HCM Rm. Valcea :
ASC Corona 2010 Brasov CSM Slatina :
CS Rapid USL Metrou Bucuresti Universitatea Cluj Napoca :
CS Magura Cisnadie HC Zalau :
CSM Roman CSM Bucuresti :
CSM Unirea Slobozia CSU Danubius Galati :
Etapa 16
HC Dunarea Braila CSM Unirea Slobozia :
CSU Danubius Galati CSM Roman :
CSM Bucuresti CS Magura Cisnadie :
HC Zalau CS Rapid USL Metrou Bucuresti :
Universitatea Cluj Napoca ASC Corona 2010 Brasov :
CSM Slatina SCM Craiova :
HCM Rm. Valcea CSM Bistrita :
Etapa 17
HCM Rm. Valcea HC Dunarea Braila :
CSM Bistrita CSM Slatina :
SCM Craiova Universitatea Cluj Napoca :
ASC Corona 2010 Brasov HC Zalau :
CS Rapid USL Metrou Bucuresti CSM Bucuresti :
CS Magura Cisnadie CSU Danubius Galati :
CSM Roman CSM Unirea Slobozia :
Etapa 18
HC Dunarea Braila CSM Roman :
CSM Unirea Slobozia CS Magura Cisnadie :
CSU Danubius Galati CS Rapid USL Metrou Bucuresti :
CSM Bucuresti ASC Corona 2010 Brasov :
HC Zalau SCM Craiova :
Universitatea Cluj Napoca CSM Bistrita :
CSM Slatina HCM Rm. Valcea :
Etapa 19
CSM Slatina HC Dunarea Braila :
HCM Rm. Valcea Universitatea Cluj Napoca :
CSM Bistrita HC Zalau :
SCM Craiova CSM Bucuresti :
ASC Corona 2010 Brasov CSU Danubius Galati :
CS Rapid USL Metrou Bucuresti CSM Unirea Slobozia :
CS Magura Cisnadie CSM Roman :
Etapa 20
HC Dunarea Braila CS Magura Cisnadie :
CSM Roman CS Rapid USL Metrou Bucuresti :
CSM Unirea Slobozia ASC Corona 2010 Brasov :
CSU Danubius Galati SCM Craiova :
CSM Bucuresti CSM Bistrita :
HC Zalau HCM Rm. Valcea :
Universitatea Cluj Napoca CSM Slatina :
Etapa21
Universitatea Cluj Napoca HC Dunarea Braila :
CSM Slatina HC Zalau :
HCM Rm. Valcea CSM Bucuresti :
CSM Bistrita CSU Danubius Galati :
SCM Craiova CSM Unirea Slobozia :
ASC Corona 2010 Brasov CSM Roman :
CS Rapid USL Metrou Bucuresti CS Magura Cisnadie :
Etapa 22
HC Dunarea Braila CS Rapid USL Metrou Bucuresti :
CS Magura Cisnadie ASC Corona 2010 Brasov :
CSM Roman SCM Craiova :
CSM Unirea Slobozia CSM Bistrita :
CSU Danubius Galati HCM Rm. Valcea :
CSM Bucuresti CSM Slatina :
HC Zalau Universitatea Cluj Napoca :
Etapa 23
HC Zalau HC Dunarea Braila :
Universitatea Cluj Napoca CSM Bucuresti :
CSM Slatina CSU Danubius Galati :
HCM Rm. Valcea CSM Unirea Slobozia :
CSM Bistrita CSM Roman :
SCM Craiova CS Magura Cisnadie :
ASC Corona 2010 Brasov CS Rapid USL Metrou Bucuresti :
Etapa 24
HC Dunarea Braila ASC Corona 2010 Brasov :
CS Rapid USL Metrou Bucuresti SCM Craiova :
CS Magura Cisnadie CSM Bistrita :
CSM Roman HCM Rm. Valcea :
CSM Unirea Slobozia CSM Slatina :
CSU Danubius Galati Universitatea Cluj Napoca :
CSM Bucuresti HC Zalau :
Etapa 25
CSM Bucuresti HC Dunarea Braila :
HC Zalau CSU Danubius Galati :
Universitatea Cluj Napoca CSM Unirea Slobozia :
CSM Slatina CSM Roman :
HCM Rm. Valcea CS Magura Cisnadie :
CSM Bistrita CS Rapid USL Metrou Bucuresti :
SCM Craiova ASC Corona 2010 Brasov :
Etapa 26
HC Dunarea Braila SCM Craiova :
ASC Corona 2010 Brasov CSM Bistrita :
CS Rapid USL Metrou Bucuresti HCM Rm. Valcea :
CS Magura Cisnadie CSM Slatina :
CSM Roman Universitatea Cluj Napoca :
CSM Unirea Slobozia HC Zalau :
CSU danubius Galati CSM Bucuresti :

 

LIGA NAȚIONALĂ

 

Echipa clasată pe locul I la terminarea competiției va fi declarată Campioana României, ediția 2017 – 2018 și va avea dreptul să joace în Liga Campionilor, ediția 2018 – 2019. Echipele clasate pe locurile 14 și 13 vor retrograda direct în Divizia A. Echipele clasate pe locurile 12 și 11 vor susține jocuri de baraj cu ocupantele locurilor 2 și 3 din Divizia A. Echipele vor fi împărțite în două grupe și vor juca după sistemul fiecare cu fiecare, câștigătoarea fiecărei grupe va rămâne / promova în Liga Națională. Seria in care va evolua echipa din Liga Nationala va fi stabilita prin tragere la sorti (loc 11, loc 12).

Echipele clasate pe locurile 2 si 3 in fiecare serie vor sustine jocuri de clasament dupa cum urmeaza:

Loc 2 seria I- Loc 2 seria a II-a

Loc 3 seria I- Loc 3 seria a II-a

In caz de egalitate dupa 60 min, se vor executa aruncari de la 7 metri. Ocupantele locurilor III-VI au dreptul sa se inscrie in Liga Nationala, in cazul in care una sau mai multe echipe nu se inscriu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PROGRAM COMPETIȚIONAL 2016-2017

SUPERCUPA ROMÂNIEI –  3 septembrie 2016

 

CUPA ROMÂNIEI

Etapa I mai 2017 4

Etapa a II-a mai 2017 11

Etapa a III-a FINAL FOUR mai 2017 19-20

 

LIGA NAȚIONALĂ

TUR

septembrie 2016 11, 18, 22, 25, 29

octombrie 2016 16, 23, 27

noiembrie 2016 06, 13, 17

ianuarie 2017 08, 15

 

RETUR

ianuarie 2017 19, 26

februarie 2017 05, 14, 19, 26

martie 2017 05, 23, 26

aprilie 2017 02, 09, 23, 30

 

Echipa clasată pe locul I la terminarea competiției va fi declarată Campioana României, ediția 2016 – 2017 și va avea dreptul să joace în Liga Campionilor, ediția 2017 – 2018. Echipele clasate pe locurile 14 și 13 vor retrograda direct în Divizia A. Echipele clasate pe locurile 12 și 11 vor susține jocuri de baraj cu ocupantele locurilor 2 și 3 din Divizia A. Echipele vor fi împărțite în două grupe și vor juca după sistemul fiecare cu fiecare, câștigătoarea fiecărei grupe va rămâne / promova în Liga Națională. Seria in care va evolua echipa din Liga Nationala va fi stabilita prin tragere la sorti (loc 11, loc 12).

Echipele clasate pe locurile 2 si 3 in fiecare serie vor sustine jocuri de clasament dupa cum urmeaza:

Loc 2 seria I- Loc 2 seria a II-a

Loc 3 seria I- Loc 3 seria a II-a

In caz de egalitate dupa 60 min, se vor executa aruncari de la 7 metri. Ocupantele locurilor III-VI au dreptul sa se inscrie in Liga Nationala, in cazul in care una sau mai multe echipe nu se inscriu.

 

PROGRAM TUR 2016-2017

Etapa 1 – 11 septembrie

 

CSM Cetate Deva – Corona Braşov

HCM Rm. Vâlcea – U Cluj

Măgura Cisnădie – SCM Craiova

CSM Bistriţa – Dunărea Brăila

Unirea Slobozia – HCM Roman

CSM Ploieşti – HC Zalău

CSM Bucureşti – Danubius Galaţi

 

Etapa a 2-a, 18 septembrie

 

CSM Cetate Deva  – HCM Rm. Vâlcea

U Cluj – Măgura Cisnădie

SCM Craiova – CSM Bistriţa

Dunărea Brăila – Unirea Slobozia

HCM Roman – CSM Ploieşti

Corona Braşov – Danubius Galaţi

HC Zalău – CSM Bucureşti

Etapa a 3-a, 22 septembrie

 

HCM Rm. Vâlcea – Corona Braşov

Măgura Cisnădie – CSM Cetate Deva 

CSM Bistriţa – U Cluj

Unirea Slobozia – SCM Craiova

CSM Ploieşti – Dunărea Brăila

CSM Bucureşti – HCM Roman

Danubius Galaţi – HC Zalău

Etapa a 4-a, 25 septembrie

 

HCM Rm. Vâlcea – Măgura Cisnădie

CSM Cetate Deva  – CSM Bistriţa

U Cluj – Unirea Slobozia

SCM Craiova – CSM Ploieşti

Dunărea Brăila – CSM Bucureşti

HCM Roman – Danubius Galaţi

Corona Braşov – HC Zalău

Etapa a 5-a, 29 septembrie

 

Măgura Cisnădie – Corona Braşov

CSM Bistriţa – HCM Rm. Vâlcea

Unirea Slobozia – CSM Cetate Deva 

CSM Ploieşti – U Cluj

CSM Bucureşti – SCM Craiova

Danubius Galaţi – Dunărea Brăila

HC Zalău – HCM Roman

Etapa a 6-a, 16 octombrie

 

Măgura Cisnădie – CSM Bistriţa

HCM Rm. Vâlcea – Unirea Slobozia

CSM Cetate Deva  – CSM Ploieşti

U Cluj – CSM Bucureşti

Corona Braşov – Danubius Galaţi

Dunărea Brăila – HC Zalău

Corona Braşov – HCM Roman

Etapa a 7-a, 23 octombrie

 

CSM Bistriţa – Corona Braşov

Unirea Slobozia – Măgura Cisnădie

CSM Ploieşti – HCM Rm. Vâlcea

CSM Bucureşti – CSM Cetate Deva 

Danubius Galaţi – U Cluj

SCM Craiova – HC Zalău

HCM Roman – Dunărea Brăila

Etapa a 8-a, 27 octombrie

 

CSM Bistriţa – Unirea Slobozia

Măgura Cisnădie – CSM Ploieşti

HCM Rm.Vâlcea – CSM Bucureşti

CSM Cetate Deva – Danubius Galaţi

U Cluj – HC Zalău

SCM Craiova – HC Roman

Corona Braşov – Dunărea Brăila

Etapa a 9-a, 6 noiembrie

 

Unirea Slobozia – Corona Braşov

CSM Ploieşti – CSM Bistriţa

CSM Bucureşti – Măgura Cisnădie

Danubius Galaţi – HCM Rm. Vâlcea

HC Zalău – CSM Cetate Deva 

HCM Roman – U Cluj

Dunărea Brăila – SCM Craiova

Etapa a 10-a, 13 noiembrie

 

CSM Ploieşti – Unirea Slobozia

CSM Bucureşti – CSM Bistriţa

Danubius Galaţi – Măgura Cisnădie

HC Zalău – HCM Rm. Vâlcea

HCM Roman – CSM Cetate Deva 

Dunărea Brăila – U Cluj

SCM Craiova – Corona Braşov

Etapa a 11-a, 17 noiembrie

 

Corona Braşov – CSM Ploieşti

Unirea Slobozia – CSM Bucureşti

CSM Bistriţa – Danubius Galaţi

Măgura Cisnădie – HC Zalău

HCM Rm. Vâlcea – HCM Roman

CSM Cetate Deva  – Dunărea Brăila

U Cluj – SCM Craiova

Etapa a 12-a, 8 ianuarie

 

CSM Bucureşti – CSM Ploieşti

Danubius Galaţi – Unirea Slobozia

HC Zalău – CSM Bistriţa

HCM Roman – Măgura Cinsădie

Dunărea Brăila – HCM Rm. Vâlcea

SCM Craiova – CSM Cetate Deva 

U Cluj – Corona Braşov

Etapa a 13-a, 15 ianuarie

 

Corona Braşov – CSM Bucureşti

CSM Ploieşti – Danubius Galaţi

Unirea Slobozia – HC Zalău

CSM Bistriţa – HCM Roman

Măgura Cisnădie – Dunărea Brăila

HCM Rm. Vâlcea – SCM Craiova

CSM Cetate Deva  – U Cluj

 
   

 

 

Comments are closed.