CM 2019

DSC_4414.jpg

Editia 24 a Campionatului Mondial de Handbal Feminin va fi organizata in Japonia incepand din 30 Noiembrie pana in 15 Decembrie.
Orasul gazda, Kumamoto pune la dispozitie 5 arene :
Park Dome Kumamoto – 10.000
Aqua Dome Kumamoto – 6400
Kumamoto Prefectural Gymnasium – 3400
Yatsushiro General Gymnasium – 2500
Yamaga City Overall Gymnasium – 2100

Loturile echipelor :

TaraJucatoare#PostClub jucatoareAniConv.
RomaniaDiana Ciuca1PortarSCM Ramnicu Valcea192
RomaniaAneta Udristioiu2Extrema dreaptaDunarea Braila3044
RomaniaLaura Pristavita4CentruGloria Bistrita3031
RomaniaCristina Neagu8Inter stangaCSM Bucuresti31187
RomaniaRaluca Bacaoanu9PivotSCM Ramnicu Valcea308
RomaniaGabriela Perianu11Inter stangaCSM Bucuresti2546
RomaniaAna Maria Popa14Extrema stangaGloria Buzau2914
RomaniaDenisa Dedu16PortarCSM Bucuresti2539
RomaniaIulia Dumanska20PortarSCM Ramnicu Valcea2334
RomaniaCrina Pintea21PivotCSM Bucuresti2968
RomaniaCristina Florica22Extrema stangaSCM Ramnicu Valcea2727
RomaniaLorena Ostase27PivotCSM Slatina226
RomaniaSonia Seraficeanu30Extrema dreaptaMinaur Baia Mare225
RomaniaMadalina Zamfirescu31CentruSCM Ramnicu Valcea2528
RomaniaPatricia Vizitiu88Inter dreaptaSCM Craiova3146
RomaniaAnca PolocoserInter stangaCS Minaur Baia Mare226
RomaniaElena DacheCentruDunarea Braila220
RomaniaTomas RydeAAntrenor pricipal
RomaniaBAntrenor secund
AngolaHelena Sousa1PortarPrimeiro de Agosto25
AngolaVilma Nenganga2CentruPetro de Luanda23
AngolaClaudete Jose3Extrema dreaptaPrimeiro de Agosto22
AngolaJoana Costa5Extrema dreaptaPetro de Luanda23
AngolaHelena Paulo8CentruPrimeiro de Agosto21
AngolaAlbertina Kassoma10PivotPrimeiro de Agosto23
AngolaAmalia Pinto12PortarPrimeiro de Agosto22
AngolaAzenaide Carlos15Inter dreaptaPetro de Luanda29
AngolaTeresa Almeida16PortarPetro de Luanda31
AngolaWuta Dombaxe17CentruPrimeiro de Agosto33
AngolaMagda Cazanga21Inter dreaptaPetro de Luanda28
AngolaLiliana Venancio25PivotPrimeiro de Agosto24
AngolaJanete dos Santos31Extrema stangaProgresso do Sambizanga28
AngolaIsabel Guialo90Inter stangaPrimeiro de Agosto29
AngolaVilma SilvaInter dreaptaPrimeiro de Agosto22
AngolaIracelma SilvaExtrema stangaPrimeiro de Agosto28
AngolaJuliana MachadoInter dreaptaPrimeiro de Agosto25
AngolaMar?lia QuizeleteCentruPetro de Luanda21
AngolaNatalia BernardoExtrema stangaPrimeiro de Agosto32
AngolaMorten SoubakAAntrenor pricipal
AngolaBAntrenor secund
ArgentinaMarisol Carratu1PortarAtletico Guardes33106
ArgentinaMar?a de Uriarte2PivotArgentinos Juniors2718
ArgentinaXoana Iacoi3Inter dreaptaCideco Handball2729
ArgentinaRosario Urban4Extrema dreaptaAtletico Guardes2239
ArgentinaManuela Pizzo5Inter stangaBM Remudas2794
ArgentinaLuciana Salvado6Extrema stangaClub Oeste29111
ArgentinaCamila Bonazzola8Extrema dreaptaMUN/VTE2339
ArgentinaLuciana Mendoza9Inter dreaptaAtletico Guardes29108
ArgentinaVictoria Crivelli10CentruFerro Carril Oeste2999
ArgentinaNadia Bordon12PortarCA Lan?s3168
ArgentinaGiuliana Gavilan13PivotCBA2334
ArgentinaMacarena Sans18Inter dreaptaMendoza de Regatas2352
ArgentinaFlorencia Ponce De Leon19Inter stangaClub Oeste2741
ArgentinaMacarena Gandulfo21Inter stangaRincon Feritilidad Malaga2674
ArgentinaElke Karsten22CentruBM Bera Bera2441
ArgentinaMicaela Casasola25CentruVelez Sarsfield2239
ArgentinaEduardo PeruchenaAAntrenor pricipal
ArgentinaBAntrenor secund
AustraliaMarina Rodrigo1PortarNorthern Panthers4122
AustraliaShelley Roy2Inter stangaSydney Uni HC3954
AustraliaOlivia Doherty3PivotMelbourne HC3119
AustraliaAminta Thomas4Extrema stangaSydney Uni HC2331
AustraliaKristina Lindblom5PivotSweden?Ludvika Handball Club212
AustraliaDaniela Cook6Inter dreaptaSydney Uni HC3510
AustraliaSolveig Sorensen7Extrema dreaptaTeam Haderslev3126
AustraliaSally Potocki8Inter stangaDortmund Handball2435
AustraliaEmma van Bussel11CentruSydney Uni HC2412
AustraliaCatherine Kent12PortarNarbonne Handball3244
AustraliaMadeleine McAfee14CentruLogan Wizards HC2030
AustraliaVanja Smiljanic15CentruMelbourne HC2319
AustraliaRosalie Boyd16Inter stangaGriffith University HC2637
AustraliaVictoria Brunsberg17Extrema stangaSydney Uni HC2220
AustraliaLilly Bentwitch61Extrema stangaHarbourside Handball3017
AustraliaAna Meded77PivotMelbourne HC172
AustraliaHeba AlyAAntrenor pricipal
AustraliaBAntrenor secund
BraziliaGabriela Moreschi1PortarFleury Loiret HB2512
BraziliaBruna de Paula2CentruFleury Loiret HB2021
BraziliaTamires Morena Lima7PivotHC Dunarea Braila2561
BraziliaAna Paula Belo9CentruRostov-Don32163
BraziliaBarbara Arenhart12PortarVaci NKSE33126
BraziliaEduarda Amorim18Inter stangaGyőri ETO KC33167
BraziliaElaine Gomes19PivotCorona Brasov2735
BraziliaLarissa Ara?jo20Extrema stangaU Cluj279
BraziliaAdriana Cardoso de Castro21Extrema dreaptaBM Bera Bera298
BraziliaSamara Vieira22Inter stangaSCM Ramnicu Valcea280
BraziliaJaqueline Anastacio33Inter stangaCS Magura Cisnadie3239
BraziliaPatricia Matieli48CentruPoland?MKS Lublin314
BraziliaDeonise Fachinello81Inter dreaptaBourg de Peage34166
BraziliaRenata Arruda87PortarBM Bera Bera204
BraziliaMariana Costa88Extrema dreaptaCS Gloria Bistrita2722
BraziliaAna Claudia Bolzan96Extrema stangaEC Pinheiros233
BraziliaJorge DuenasAAntrenor pricipal
BraziliaBAntrenor secund
ChinaLu Chang1PortarShandong Handball210
ChinaLin Yanqun2Inter dreaptaShandong Handball2370
ChinaZhang Haixia3Extrema dreaptaJiangsu Handball2490
ChinaJiao Ya7Inter stangaShanxi Handball180
ChinaChen Shuo8Inter stangaGuangdong Handball190
ChinaZhou Yuting9CentruShandong Handball2440
ChinaTian Xiuxiu10Inter stangaShandong Handball2345
ChinaLyu Qingwen11Extrema stangaShandong Handball2140
ChinaHu Xiaoying12PortarShanghai Handball210
ChinaSun Mengying15Inter dreaptaShanghai Handball2990
ChinaPeng Ruyu16PortarShandong Handball180
ChinaMo Mengmeng19PivotJiangsu Handball2435
ChinaMu Qingcong21PivotShandong Handball220
ChinaYang Yurou22PortarVipers Kristiansand2370
ChinaQu Wenna24Inter stangaShanxi Handball170
ChinaZhu Haiyun25CentruLiaoning Handball190
ChinaYang Lili26PortarGuangdong Handball230
ChinaQiao Ru28PivotJiangsu Handball2490
ChinaHuang Haiyu29Extrema dreaptaGuangxi Handball190
ChinaZhou Lei30Extrema dreaptaShanghai Handball2515
ChinaYu Yuanyuan32Extrema stangaJiangsu Handball2450
ChinaZhou Mengxue33Inter stangaAnhui Handball1930
ChinaJin Mengqing34CentruJiangsu Handball2460
ChinaYang Xiqi64Inter dreaptaShanghai Handball2120
ChinaHeine JensenAAntrenor pricipal
ChinaBAntrenor secund
CongoLouise Makubanza1PortarPrimeiro de Agosto27
CongoJumelle Okoko2Inter dreaptaBlavozy RB34
CongoGrace Shokkos3CentruPoitiers Handball27
CongoConsolate Feza4CentruMikishi Lubumbashi34
CongoOlga Milemba5Extrema dreaptaHeritage Kinshasa35
CongoClemence Matutu6Extrema stangaPoitiers Handball27
CongoApopie Lusamba7PivotGagny34
CongoConstance Louoba8CentruBlavozy RB38
CongoChristianne Mwasesa9Inter stangaPrimeiro de Agosto34
CongoVirginie Mamba10PivotHeritage Kinshasa38
CongoAurelie Luhaka11Inter stangaHB Octeville27
CongoLydia Musonda Kasangala13Inter stangaHeritage Kinshasa31
CongoAstride Palata15PivotPrimeiro de Agosto37
CongoBibiche Kabamba16PortarHeritage Kinshasa38
CongoPatricia Mayoulou17Extrema stangaFree agent38
CongoDiane Louoba22PortarBlavozy RB36
CongoCarine Babina25Inter stangaMikishi Lubumbashi25
CongoSimone Thiero91Extrema dreaptaToulon Handball26
CongoCelestin Mpoua NkouaAAntrenor pricipal
CongoBAntrenor secund
Coreea de SudKim Seon-hwa2Extrema dreaptaSugar Gliders28
Coreea de SudJo Ha-rang7Extrema stangaGwangju City28
Coreea de SudSong Hye-soo9CentruIncheon Business H.S20
Coreea de SudRyu Eun-hee11Inter dreaptaBusan2983
Coreea de SudJu Hui12PortarSeoul City29
Coreea de SudJung Ji-in14Inter dreaptaBaekyang H.S190
Coreea de SudChoi Su-min15Extrema stangaSeoul City2949
Coreea de SudPark Sae-young16PortarGyeong25
Coreea de SudSim Hae-in17Inter stangaBusan3164
Coreea de SudKim Hee-jin18Inter stangaIncheon City24
Coreea de SudKang Eun-hye19PivotKorea National Sports University23
Coreea de SudSong Jie-un21CentruIncheon City23
Coreea de SudSong Ji-young22Extrema dreaptaSugar Gliders23
Coreea de SudLee Mi-gyeong23CentruHiroshima Maple Reds28
Coreea de SudGwon Han-na24Inter stangaSeoul City2977
Coreea de SudGim Boe-un28PivotGyeong21
Coreea de SudYu So-jeong29Extrema dreaptaSugar Gliders2319
Coreea de SudJeong Jin-hui36PortarIl Shin Gril's H.S200
Coreea de SudKang Jae-wonAAntrenor pricipal
Coreea de SudBAntrenor secund
CubaNiurkis Mora1PortarSantiago de Cuba2520
CubaLiliamnis Rosabal Salazar2Extrema dreaptaGranma2022
CubaSchakira Roberts3Inter dreaptaLa Habana2320
CubaLorena Tellez4Inter dreaptaBM La Calzada2222
CubaArisleidy Marquez5PivotPinar del Rio2520
CubaLizandra Lusson6Inter stangaBM Remudas34210
CubaGleinys Reyes7Extrema dreaptaAdesal Cordoba3036
CubaYunisleidy Camejo8PivotBM Aula Cultural2943
CubaIndiana Cede?o9PortarSantiago de Cuba2222
CubaDanielys Herranz11PortarMatanzas2020
CubaEyatne Rizo12CentruFleury Loiret HB2432
CubaNahomi Marquez13Inter stangaItaly?Ariosto Pallamano Ferrara1920
CubaJeniffer Toledo14Extrema stangaVilla Clara1920
CubaYarumy Cespedes15CentruMatanzas2320
CubaRosa de la Caridad Armenteros16Extrema stangaLa Habana2210
CubaJorge Coll ArencibiaAAntrenor pricipal
CubaBAntrenor secund
DanemarcaSandra Toft1PortarBrest Bretagne Handball30113
DanemarcaLaerke Nolsoe3Extrema stangaNykobing Falster H?ndboldklub2322
DanemarcaSarah Iversen5PivotHerning-Ikast H?ndbold2944
DanemarcaAnne Mette Hansen8Inter stangaGyőri ETO KC2586
DanemarcaKathrine Heindahl10PivotOdense H?ndbold2763
DanemarcaLine Haugsted11Inter stangaViborg HK2539
DanemarcaSimone Bohme13Extrema dreaptaSiofok KC2827
DanemarcaLotte Grigel14CentruNantes Loire Atlantique Handball28102
DanemarcaStine Bodholt Nielsen17PivotNantes Loire Atlantique Handball3063
DanemarcaKristina Jorgensen23Inter stangaViborg HK2131
DanemarcaTrine ostergaard25Extrema dreaptaOdense H?ndbold28109
DanemarcaLouise Burgaard27Inter dreaptaMetz Handball2798
DanemarcaStine Jorgensen?(c)28Inter stangaOdense H?ndbold29140
DanemarcaMie Hojlund32CentruOdense H?ndbold2224
DanemarcaFreja Cohrt Kyndbol36Extrema stangaOdense H?ndbold2519
DanemarcaAlthea Reinhardt40PortarOdense H?ndbold2344
DanemarcaKlavs Bruun JorgensenAAntrenor pricipal
DanemarcaBAntrenor secund
FrantaMeline Nocandy2CentruMetz Handball212
FrantaPauline Coatanea4Extrema dreaptaBrest Bretagne Handball2616
FrantaCamille Ayglon5Inter dreaptaNantes Loire Atlantique Handball34262
FrantaChloe Bouquet6Extrema stangaESBF Besan?on242
FrantaAllison Pineau7CentruParis 9230231
FrantaAstride N'Gouan9PivotMetz Handball2830
FrantaGrace Zaadi10CentruMetz Handball26103
FrantaAmandine Leynaud12PortarGyőri Audi ETO KC31225
FrantaManon Houette13Extrema stangaMetz Handball2792
FrantaOceane Sercien-Ugolin19Inter dreaptaParis 92211
FrantaLaura Flippes20Extrema dreaptaMetz Handball2455
FrantaTamara Horacek21Inter stangaParis 922431
FrantaOrlane Kanor22Inter stangaMetz Handball2231
FrantaBeatrice Edwige24PivotGyőri Audi ETO KC3193
FrantaPauletta Foppa26PivotBrest Bretagne Handball1814
FrantaEstelle Nze Minko27CentruGyőri Audi ETO KC28101
FrantaGnonsiane Niombla29Inter stangaSiofok KC2994
FrantaAlexandra Lacrabere64Inter dreaptaFleury Loiret HB32229
FrantaRoxanne Frank77PortarESBF Besan?on214
FrantaCatherine Gabriel94PortarNantes Loire Atlantique Handball256
FrantaOlivier KrumbholzAAntrenor pricipal
FrantaBAntrenor secund
GermaniaAnn-Cathrin Giegerich1PortarTh?ringer HC279
GermaniaAmelie Berger3Extrema dreaptaSG BBM Bietigheim2013
GermaniaAlina Grijseels4CentruBorussia Dortmund2318
GermaniaMeike Schmelzer7PivotTh?ringer HC2649
GermaniaDinah Eckerle12PortarSG BBM Bietigheim2440
GermaniaJulia Behnke13PivotRostov-Don2669
GermaniaKim Naidzinavicius15Inter stangaSG BBM Bietigheim2899
GermaniaIsabell Roch16PortarTuS Metzingen2920
GermaniaMia Zschocke18CentruBayer Leverkusen2116
GermaniaEmily Bolk20Inter stangaTh?ringer HC2144
GermaniaIna Grossmann21Extrema stangaTh?ringer HC2922
GermaniaMaren Weigel22Inter dreaptaTuS Metzingen2418
GermaniaAntje Lauenroth29PivotSG BBM Bietigheim3116
GermaniaJenny Behrend30Extrema dreaptaVfL Oldenburg236
GermaniaEwgenija Minevskaja32Inter stangaBrest Bretagne Handball2377
GermaniaLuisa Schulze33PivotSG BBM Bietigheim2984
GermaniaAlicia Stolle37Inter dreaptaTh?ringer HC2344
GermaniaHenk GroenerAAntrenor pricipal
GermaniaBAntrenor secund
JaponiaMika Nagata2PivotHokkoku Bank2524
JaponiaKaho Sunami3PivotSony Semiconductor2628
JaponiaYui Sunami4Inter dreaptaHokkoku Bank2846
JaponiaSayo Shiota5Inter stangaHokkoku Bank3052
JaponiaYuka Ishii6PivotOmron267
JaponiaAsuka Fujita7Extrema dreaptaBorussia Dortmund2327
JaponiaMinami Itano12PortarHiroshima Maple Reds2622
JaponiaChie Katsuren13Extrema stangaOmron3048
JaponiaHitomi Tada15Inter dreaptaMIE violet' IRIS2822
JaponiaYumi Miyagawa16PortarOmron282
JaponiaYuki Tanabe18Extrema stangaHokkoku Bank3056
JaponiaNatsumi Akiyama20Extrema dreaptaHokkoku Bank2517
JaponiaAyaka Ikehara21Extrema dreaptaNykobing Falster H?ndboldklub2936
JaponiaNozomi Hara24CentruMIE violet' IRIS2875
JaponiaMana Ohyama25CentruHokkoku Bank2628
JaponiaHaruno Sasaki27Inter stangaHokkoku Bank2411
JaponiaShiori Nagata28PivotOmron3293
JaponiaSakura Kametani30PortarESBF Besan?on3222
JaponiaKaho Nakayama36Inter dreaptaOsaka294
JaponiaTomomi Kawata41Inter stangaHokkoku Bank2116
JaponiaMayuko Ishitate81CentruMIE violet' IRIS3284
JaponiaUlrik KirkelyAAntrenor pricipal
JaponiaBAntrenor secund
KazahstanYevgeniya Tsupenkova1PortarSeikhun-KAM Handball3418
KazahstanOlga Tankina3Inter dreaptaAlmaty Handball2510
KazahstanMarina Pikalova5Extrema dreaptaAlmaty Handball3420
KazahstanValeriya Karavayeva6Extrema stangaAlmaty Handball264
KazahstanElvira Akhmet7Extrema dreaptaAlmaty Region Handball2518
KazahstanYelshat Ukbenova8PivotAlmaty Region Handball258
KazahstanVeronika Khardina9Inter stangaAlmaty Handball238
KazahstanAnastassiya Rodina10PivotAlmaty Region Handball2810
KazahstanViktoriya Kolotinskaya11Extrema stangaSeikhun-KAM Handball2410
KazahstanArailym Abdikhamit14PivotAlmaty Handball204
KazahstanIrina Alexandrova15Inter stangaAlmaty Region Handball2514
KazahstanIrina Danilova16PortarAlmaty Handball258
KazahstanKristina Kapralova19Inter dreaptaKazygurt Handball248
KazahstanDana Abilda96CentruSeikhun-KAM Handball2310
KazahstanYoon Tae-ilAAntrenor pricipal
KazahstanBAntrenor secund
MuntenegruMarina Rajcic1PortarZRK Buducnost26113
MuntenegruJovanka Radicevic4Extrema dreaptaZRK Buducnost33150
MuntenegruĐurđina Jaukovic9Inter stangaZRK Buducnost2255
MuntenegruAndrea Klikovac15Inter dreaptaCSM Bucuresti2868
MuntenegruLjubica Nenezic16PortarGloria Bistrita2218
MuntenegruNikolina Knezevic20CentruZRK Buducnost192
MuntenegruDijana Ujkic23Extrema dreaptaMagura Cisnadie2327
MuntenegruSanja Premovic27Inter dreaptaZRK Buducnost2626
MuntenegruTatjana Brnovic34PivotZRK Buducnost2121
MuntenegruMarta Batinovic43PortarSCM Ramnicu Valcea292
MuntenegruEma Ramusovic66PivotZRK Buducnost2249
MuntenegruMajda Mehmedovic77Extrema stangaZRK Buducnost29109
MuntenegruJelena Despotovic80Inter stangaDebreceni VSC2571
MuntenegruMilena Raicevic90CentruZRK Buducnost29144
MuntenegruItana Grbic96Extrema stangaCSM Bucuresti2340
MuntenegruKatarina Bulatovic32Inter dreaptaGyori ETO KC3585
MuntenegruPer JohanssonAAntrenor pricipal
MuntenegruAdi VasileBAntrenor secund
NorvegiaEmilie Hegh Arntzen3Inter stangaVipers Kristiansand2593
NorvegiaHeidi Loke6PivotVipers Kristiansand36205
NorvegiaStine Skogrand7Inter dreaptaHerning-Ikast H?ndbold2672
NorvegiaSilje Waade8Inter dreaptaVipers Kristiansand2535
NorvegiaStine Bredal Oftedal10CentruGyőri Audi ETO KC28177
NorvegiaMalin Aune11Extrema dreaptaVipers Kristiansand2449
NorvegiaSilje Solberg12PortarSiofok KC29135
NorvegiaKari Brattset Dale13PivotGyőri Audi ETO KC2853
NorvegiaAndrea Austmo Pedersen16PortarVipers Kristiansand257
NorvegiaHelene Gigstad Fauske17Inter stangaHerning-Ikast H?ndbold2226
NorvegiaMoa Hogdahl19Inter dreaptaViborg HK2312
NorvegiaMarit Rosberg Jacobsen20Extrema dreaptaTeam Esbjerg2550
NorvegiaIngvild Bakkerud21Inter stangaOdense H?ndbold2415
NorvegiaCamilla Herrem23Extrema stangaSola HK33237
NorvegiaSanna Solberg-Isaksen24Extrema stangaTeam Esbjerg29136
NorvegiaMarta Tomac26CentruVipers Kristiansand2959
NorvegiaThorir HergeirssonAAntrenor pricipal
NorvegiaBAntrenor secund
OlandaJessy Kramer5Inter stangaToulon29128
OlandaLaura van der Heijden6Inter dreaptaSG BBM Bietigheim29197
OlandaDebbie Bont7Extrema dreaptaKobenhavn H?ndbold28153
OlandaLois Abbingh8Inter stangaRostov-Don27138
OlandaLarissa N?sser9CentruKobenhavn H?ndbold195
OlandaDanick Snelder10PivotFerencvaros29160
OlandaBo van Wetering12Extrema stangaTuS Metzingen201
OlandaDelaila Amega14CentruTuS Metzingen2220
OlandaAnnick Lipman16PortarBy?sen HE303
OlandaKelly Dulfer18Inter stangaBorussia Dortmund2599
OlandaMerel Freriks19PivotBorussia Dortmund2115
OlandaInger Smits20Inter stangaBorussia Dortmund2517
OlandaMartine Smeets24Extrema stangaMolde HK2996
OlandaAngela Malestein26Extrema dreaptaSG BBM Bietigheim26129
OlandaDione Housheer27Inter dreaptaNykobing Falster H?ndboldklub209
OlandaRinka Duijndam30PortarBorussia Dortmund2213
OlandaTess Wester33PortarOdense H?ndbold2691
OlandaEstavana Polman79Inter stangaTeam Esbjerg27130
OlandaEmmanuel MayonnadeAAntrenor pricipal
OlandaBAntrenor secund
RusiaAnna Sedoykina1PortarRostov-Don35142
RusiaPolina Kuznetsova2Extrema stangaRostov-Don32144
RusiaAnna Sen8Inter stangaRostov-Don28134
RusiaOlga Gorshenina9Inter stangaCSKA Moscow2936
RusiaAnastasia Lagina11PortarHC Lada240
RusiaAnna Vyakhireva13Extrema dreaptaRostov-Don2479
RusiaVladlena Bobrovnikova17Inter stangaRostov-Don3251
RusiaKseniya Makeyeva19PivotRostov-Don29133
RusiaElena Mikhaylichenko23CentruHC Lada182
RusiaOlga Fomina25Extrema dreaptaHC Lada3076
RusiaYana Zhilinskayte26PivotCSKA Moscow3029
RusiaElizaveta Malashenko34CentruHC Astrakhanochka2340
RusiaYulia Managarova36Extrema dreaptaRostov-Don3128
RusiaAntonina Skorobogatchenko39Inter dreaptaHC Kuban Krasnodar2029
RusiaValeriia Maslova61Inter dreaptaRostov-Don184
RusiaKristina Kozhokar63Extrema stangaRostov-Don2520
RusiaAnastasia Illarionova67PivotZvezda Zvenigorod200
RusiaYaroslava Frolova77CentruHC Kuban Krasnodar2224
RusiaOlga Sherbak86CentruHC Lada210
RusiaViktoria Kalinina88PortarHC Kuban Krasnodar3076
RusiaAmbros Martin?AAntrenor pricipal
RusiaBAntrenor secund
SerbiaSanja Radosavljevic2Extrema stangaVaci NKSE2560
SerbiaJelena Trifunovic5Inter stangaSCM Ramnicu Valcea2859
SerbiaDijana Stevin8Inter dreaptaHBC Celles-sur-Belle3385
SerbiaJelena Lavko9Inter dreaptaerd NK2897
SerbiaAnđela JanjuSevic15Inter dreaptaSiofok KC2414
SerbiaJovana Jovovic25Inter stangaDuna?jvarosi KKA181
Serbiazeljka Nikolic14Extrema dreaptaSCM Craiova2834
SerbiaJovana Risovic16PortarCroatia?RK Podravka Koprivnica2672
SerbiaAna Kojic17Extrema dreaptaRK Krim222
SerbiaSlađana Pop-Lazic20PivotBrest Bretagne Handball3185
SerbiaDijana Radojevic21Extrema stangaMerignac Handball2942
SerbiaMarija Obradovic23Inter stangaTuS Metzingen279
SerbiaAleksandra Vukajlovic24CentruBekescsabai ENKSE2214
SerbiaKatarina TomaSevic27PortarSzombathelyi KKA3593
SerbiaJovana Stoiljkovic33Inter stangaChambray3186
SerbiaKristina LiScevic71CentruSCM Ramnicu Valcea3077
SerbiaDragana Cvijic72PivotCSM Bucuresti2990
SerbiaKristina Graovac91PortarTurkey Ardeşen GSK284
SerbiaLjubomir ObradovićAAntrenor pricipal
SerbiaBAntrenor secund
SloveniaBranka Zec1PortarFrisch Auf Goppingen3353
SloveniaValentina Klemencic2PivotRK Krim172
SloveniaAna Gros6Inter dreaptaBrest Bretagne Handball2892
SloveniaNina zabjek9CentruRK Krim2113
SloveniaTjaSa Stanko10Inter stangaRK Krim2251
SloveniaAna Abina11Inter stangazRK Krka2227
SloveniaPolona Baric13Extrema stangaRK Krim2723
SloveniaTeja Ferfolja15PivotPAOK2848
SloveniaMaja Vojnovic16PortarRK Krim2113
SloveniaNataSa Ljepoja17PivotRK Krim230
SloveniaNina Zulic18CentruRK Krim2328
SloveniaAjla Varagic20Extrema dreaptaRK Krim282
SloveniaAmra Pandzic21PortarTurkey?Kastamonu Belediyesi3025
SloveniaHana Vucko23Inter stangaRK Krim2014
SloveniaMaja Svetik28Extrema stangazRK AjdovScina234
SloveniaAneja Beganovic41PivotNantes Handball2225
SloveniaUros BregarAAntrenor pricipal
SloveniaBAntrenor secund
SpaniaMarta Lopez2Extrema dreaptaSCM Ramnicu Valcea29101
SpaniaMar?a N??ez5PivotESBF Besan?on3057
SpaniaSilvia Arder?us8CentruBM Bera Bera2923
SpaniaElisabet Cesareo10PivotBM Bera Bera208
SpaniaSilvia Navarro12PortarBM Remudas40188
SpaniaMercedes Castellanos16PortarBM Bera Bera3129
SpaniaJennifer Gutierrez Bermejo17Extrema stangaClub Balonmano Elche2427
SpaniaNerea Pena25CentruSiofok KC29144
SpaniaLara Gonzalez Ortega27Inter stangaESBF Besan?on27109
SpaniaSoledad Lopez30Extrema stangaCBF Malaga Costa del Sol2712
SpaniaAlicia Fernandez Fraga34CentruSCM Ramnicu Valcea2622
SpaniaAlmudena Rodr?guez39Inter dreaptaTh?ringer HC2543
SpaniaAinhoa Hernandez44PivotProsetecnisa Zuazo2562
SpaniaDarly Zoqbi de Paula48PortarCS Gloria Bistrita3756
SpaniaAlexandrina Cabral86Inter stangaNantes Atlantique Handball33108
SpaniaMireya Gonzalez99Inter dreaptaSCM Ramnicu Valcea2861
SpaniaCarlos ViverAAntrenor pricipal
SpaniaBAntrenor secund
SuediaMartina Thorn1PortarAarhus United2814
SuediaJohanna Forsberg2PivotSweden?IK Savehof247
SuediaOlivia Melleg?rd4Extrema stangaKobenhavn H?ndbold2349
SuediaCarin Stromberg6CentruViborg HK2674
SuediaLinn Blohm7PivotKobenhavn H?ndbold2793
SuediaJamina Roberts8Inter stangaRanders HK29154
SuediaMelissa Petren9CentruHH Elite246
SuediaMathilda Lundstrom10Extrema dreaptaSweden?Skuru IK2224
SuediaFilippa Idehn12PortarSilkeborg-Voel KFUM29112
SuediaJessica Ryde16PortarHerning-Ikast H?ndbold257
SuediaMarie Wall18Extrema stangaKobenhavn H?ndbold2726
SuediaAnna Lagerquist19PivotNykobing Falster2646
SuediaIsabelle Gullden20CentruBrest Bretagne Handball30202
SuediaHanna Blomstrand22Inter dreaptaKobenhavn H?ndbold2348
SuediaEmma Lindqvist23CentruSweden?H 65 Hoor229
SuediaNathalie Hagman24Extrema dreaptaOdense H?ndbold28143
SuediaMikaela Massing25Inter stangaTh?ringer HC2519
SuediaKristin Thorleifsdottir29Inter stangaSweden?H 65 Hoor210
SuediaHenrik SignellAAntrenor pricipal
SuediaBAntrenor secund
UngariaAgnes Triffa1PortarDebrecen3227
UngariaPetra Tovizi4PivotDebrecen2014
UngariaNadine Schatzl6Extrema stangaFerencvaros2651
UngariaAniko Kovacsics8CentruFerencvaros28118
UngariaKatrin Klujber10Inter dreaptaFerencvaros205
UngariaBlanka B?ro16PortarFerencvaros2562
UngariaGreta Marton19Extrema stangaFerencvaros204
UngariaEva Kiss21PortarGyőr3293
UngariaNikolett Kiss23Inter dreaptaerd238
UngariaAnna Kovacs33Inter dreaptaDebrecen2842
UngariaPetra Vamos38CentruDebrecen190
UngariaNoemi Hafra45Inter stangaFerencvaros2131
UngariaDorottya Faluvegi48Extrema dreaptaGyőr219
UngariaNoemi Pasztor64PivotFerencvaros201
UngariaViktoria Lukacs66Extrema dreaptaFerencvaros2444
UngariaLaura Szabo68Pivoterd2216
UngariaZsuzsanna Tomori87Inter stangaSiofok32157
UngariaGabriella Toth96Centruerd2339
UngariaKim RasmussenAAntrenor pricipal
UngariaBAntrenor secund
SenegalAssia Germain 1portarSerris Val d’Europe
SenegalA?ssatou Dabo 3pivotAsulvv Vaux en Velin
SenegalKhady Seck4extrema dreaptaDjadji Sarr Hbc
SenegalAmina Sankhar?5centruFleury Loiret HB
SenegalDoungou Camara 7extrema dreaptaStella Saint-Maure
SenegalFanta Ke?ta 14inter dreaptaAunis La Rochelle
SenegalHawa Ramatou Ndiaye15pivotToulon HB
SenegalNiacalin Kant?17extrema dreaptaSambre Avesnois HB
SenegalAdja Sanou Paye19extrema stangaLe Pouzin
SenegalHatadou Sako21portarOgc Nice HB
SenegalMariame Ba 22inter stangaAlfortville HB
SenegalNdiole S?ne23centruRichard Toll Hb
SenegalPenda Sylla24inter stangaAsptt Strasbourg
SenegalDienaba Sy27extrema stangaOgc Nice Hb
SenegalRa?ssa Dapina 44extrema dreaptaFleury Loiret HB
SenegalLaura Kamdop45pivotFleury Loiret HB
SenegalAwa Fall Diop67extrema stangaAth Acheneim
SenegalNimetigna Ke?ta 88inter stangaMerignac HB
SenegalKoumba Cisse 91inter dreaptaBron HB
SenegalHaby BadianepivotAsptt Strasbourg
SenegalFrederic BougeantAAntrenor pricipal
SenegalBAntrenor secund

 

La actuala editie participa 24 de echipe impartite in 4 Grupe
Group A MJVEPGMGPDifPCT
1Netherlands5401178162168
2Norway5401169115548
3Serbia5302155143126
4Angola5203150151−14
5Slovenia5203142150−84
6Cuba5005122223−1010
Group B MJVEPGMGPDifPCT
1South Korea5320149124258
2Germany5311142111317
3Denmark5311132100327
4France5212137100375
5Brazil511311911543
6Australia500553182−1290
Group C MJVEPGMGPDifPCT
1Spain55001591035610
2Montenegro5401137123148
3Romania5302121129−86
4Hungary5203145117284
5Senegal5104119137−182
6Kazakhstan500592164−720
Group D MJVEPGMGPDifPCT
1Russia5500158916710
2Sweden5401144114308
3Japan5302136121156
4Argentina5203124133−94
5DR Congo510486137−512
6China5005100152−520

In faza grupelor principale s-au calificat 12 echipe impartite in 2 grupe :

Group A MJVEPGMGPDifPCT
1Norway5401146128188
2Netherlands5302153136176
3Serbia5212139151−125
4Germany5212135136−15
5Denmark5122123124−14
6South Korea5023144165−212
Group 2MJVEPGMGPDifPCT
1Russia55001611174410
2Spain531114513787
3Montenegro530213713706
4Sweden521214113295
5Japan5104143150−72
6Romania5005102156−540

Cuplurile de arbitrii delegate sunt:

Yousef Belkhiri / Sid Ali Hamidi (ALG)
Maria Ines Paolantoni / Mariana Garcia (ARG)
Yufeng Cheng / Yunlei Zhou (CHN)
Davor Loncar / Zoran Loncar (CRO)
Karina Christiansen / Line Hansen (DEN)
Yasmina Elsaied / Heidy Elsaied (EGY)
Ignacio García / Andreu Marín (ESP)
Charlotte Bonaventura / Julie Bonaventura (FRA)
Maike Merz / Tanja Schilha (GER)
Kiyoshi Hizaki / Tomokazu Ikebuchi (JPN)
Bon-Ok Koo / Seok Lee (KOR)
Cristina Nastase / Simona Stancu (ROU)
Viktoria Alpaidze / Tatiana Berzkina (RUS)
Bojan Lah / David Sok (SLO)
Vanja Antic / Jelena Jakovljevic (SRB)
Samir Krichen / Samir Makhlouf (TUN)
Mathias Sosa / Cristian Lemes (URU)

Rezerve :

Raymel Reyes / Alexys Zuñiga (CUB)
Maria Bennani / Safia Bennani (SWE)

Programul Meciurilor :

DataOraEchipa 1 Echipa 2Sala   
30 November 201908:00SerbiavAngolaAqua Dome Kumamoto, Minami-ku32-25
30 November 201911:00NetherlandsvSloveniaAqua Dome Kumamoto, Minami-ku26-32
30 November 201913:30NorwayvCubaAqua Dome Kumamoto, Minami-ku47-16
30 November 201908:00GermanyvBrazilYamaga City Overall Gymnasium, Yamaga30-24
30 November 201911:00FrancevSouth KoreaYamaga City Overall Gymnasium, Yamaga27-29
30 November 201913:30DenmarkvAustraliaKumamoto Prefectural Gymnasium, Nishi-ku37-12
30 November 201908:00MontenegrovSenegalYatsushiro General Gymnasium, Yatsushiro29-25
30 November 201911:00RomaniavSpainKumamoto Prefectural Gymnasium, Nishi-ku16-31
30 November 201911:00HungaryvKazakhstanYatsushiro General Gymnasium, Yatsushiro39-15
30 November 201908:00JapanvArgentinaPark Dome Kumamoto, Higashi-ku24-20
30 November 201911:00RussiavChinaPark Dome Kumamoto, Higashi-ku26-11
30 November 201913:30SwedenvDR CongoPark Dome Kumamoto, Higashi-ku26-16
1 December 201908:00AustraliavGermanyYamaga City Overall Gymnasium, Yamaga8-34
1 December 201911:00BrazilvFranceYamaga City Overall Gymnasium, Yamaga19-19
1 December 201913:30South KoreavDenmarkKumamoto Prefectural Gymnasium, Nishi-ku26-26
1 December 201908:00KazakhstanvMontenegroYatsushiro General Gymnasium, Yatsushiro21-30
1 December 201911:00SpainvHungaryKumamoto Prefectural Gymnasium, Nishi-ku29-25
1 December 201911:00SenegalvRomaniaYatsushiro General Gymnasium, Yatsushiro24-29
2 December 201905:30CubavSerbiaAqua Dome Kumamoto, Minami-ku27-46
2 December 201908:00AngolavNetherlandsAqua Dome Kumamoto, Minami-ku28-35
2 December 201913:30SloveniavNorwayAqua Dome Kumamoto, Minami-ku20-36
2 December 201908:00ArgentinavRussiaPark Dome Kumamoto, Higashi-ku22-35
2 December 201911:00DR CongovJapanPark Dome Kumamoto, Higashi-ku16-28
2 December 201913:30ChinavSwedenPark Dome Kumamoto, Higashi-ku19-32
3 December 201908:00NetherlandsvCubaAqua Dome Kumamoto, Minami-ku51-23
3 December 201911:00SloveniavAngolaAqua Dome Kumamoto, Minami-ku24-33
3 December 201913:30NorwayvSerbiaAqua Dome Kumamoto, Minami-ku28-25
3 December 201908:00South KoreavBrazilYamaga City Overall Gymnasium, Yamaga33-27
3 December 201912:00FrancevAustraliaYamaga City Overall Gymnasium, Yamaga46-7
3 December 201913:30DenmarkvGermanyKumamoto Prefectural Gymnasium, Nishi-ku25-26
3 December 201908:00HungaryvMontenegroKumamoto Prefectural Gymnasium, Nishi-ku24-25
3 December 201908:00SpainvSenegalYatsushiro General Gymnasium, Yatsushiro29-20
3 December 201912:00RomaniavKazakhstanYatsushiro General Gymnasium, Yatsushiro22-20
3 December 201907:30RussiavDR CongoPark Dome Kumamoto, Higashi-ku34-13
3 December 201910:00ChinavArgentinaPark Dome Kumamoto, Higashi-ku28-34
3 December 201912:30SwedenvJapanPark Dome Kumamoto, Higashi-ku34-26
4 December 201908:00AustraliavSouth KoreaYamaga City Overall Gymnasium, Yamaga17-34
4 December 201912:00GermanyvFranceYamaga City Overall Gymnasium, Yamaga25-27
4 December 201913:30DenmarkvBrazilKumamoto Prefectural Gymnasium, Nishi-ku24-18
4 December 201908:00MontenegrovRomaniaKumamoto Prefectural Gymnasium, Nishi-ku27-26
4 December 201908:00KazakhstanvSpainYatsushiro General Gymnasium, Yatsushiro16-43
4 December 201912:00HungaryvSenegalYatsushiro General Gymnasium, Yatsushiro30-20
5 December 201908:00CubavSloveniaAqua Dome Kumamoto, Minami-ku26-39
5 December 201911:00SerbiavNetherlandsAqua Dome Kumamoto, Minami-ku23-36
5 December 201913:30NorwayvAngolaAqua Dome Kumamoto, Minami-ku30-24
5 December 201908:00DR CongovChinaPark Dome Kumamoto, Higashi-ku25-24
5 December 201911:00JapanvRussiaPark Dome Kumamoto, Higashi-ku23-33
5 December 201913:30SwedenvArgentinaPark Dome Kumamoto, Higashi-ku30-23
6 December 201908:00SerbiavSloveniaAqua Dome Kumamoto, Minami-ku29-27
6 December 201911:00AngolavCubaAqua Dome Kumamoto, Minami-ku40-30
6 December 201913:30NetherlandsvNorwayAqua Dome Kumamoto, Minami-ku30-28
6 December 201908:00BrazilvAustraliaYamaga City Overall Gymnasium, Yamaga31-9
6 December 201912:00GermanyvSouth KoreaYamaga City Overall Gymnasium, Yamaga27-27
6 December 201913:30FrancevDenmarkKumamoto Prefectural Gymnasium, Nishi18-20
6 December 201908:00SenegalvKazakhstanKumamoto Prefectural Gymnasium, Nishi-ku30-20
6 December 201908:00MontenegrovSpainYatsushiro General Gymnasium, Yatsushiro26-27
6 December 201912:00RomaniavHungaryYatsushiro General Gymnasium, Yatsushiro28-27
6 December 201908:00JapanvChinaPark Dome Kumamoto, Higashi-ku33-18
6 December 201911:00ArgentinavDR CongoPark Dome Kumamoto, Higashi-ku25-16
6 December 201913:30RussiavSwedenPark Dome Kumamoto, Higashi-ku30-23
Grupele Principale
8 December 201913:30NorwayvDenmarkAqua Dome Kumamoto, Minami-ku22-19
8 December 201908:00SerbiavSouth KoreaAqua Dome Kumamoto, Minami-ku36-33
8 December 201911:00NetherlandsvGermanyAqua Dome Kumamoto, Minami-ku23-25
9 December 201913:30South KoreavNorwayAqua Dome Kumamoto, Minami-ku25-36
9 December 201908:00GermanyvSerbiaAqua Dome Kumamoto, Minami-ku28-29
9 December 201911:00DenmarkvNetherlandsAqua Dome Kumamoto, Minami-ku27-24
11 December 201911:00SerbiavDenmarkAqua Dome Kumamoto, Minami-ku26-26
11 December 201913:30NorwayvGermanyAqua Dome Kumamoto, Minami-ku32-29
11 December 201908:00NetherlandsvSouth KoreaAqua Dome Kumamoto, Minami-ku40-33
8 December 201911:00MontenegrovJapanPark Dome Kumamoto, Higashi-ku30-26
8 December 201908:00RomaniavRussiaPark Dome Kumamoto, Higashi-ku18-27
8 December 201913:30SpainvSwedenPark Dome Kumamoto, Higashi-ku28-28
10 December 201908:00RussiavMontenegroPark Dome Kumamoto, Higashi-ku35-28
10 December 201913:30SwedenvRomaniaPark Dome Kumamoto, Higashi-ku34-22
10 December 201911:00JapanvSpainPark Dome Kumamoto, Higashi-ku31-33
11 December 201911:00RomaniavJapanPark Dome Kumamoto, Higashi-ku20-37
11 December 201913:30MontenegrovSwedenPark Dome Kumamoto, Higashi-ku26-23
11 December 201908:00SpainvRussiaPark Dome Kumamoto, Higashi-ku26-36
Semifinale
13 December 2019NorwayvSpainPark Dome Kumamoto, Higashi-ku22-28
13 December 2019RussiavNetherlandsPark Dome Kumamoto, Higashi-ku32-33
Seventh place game
13 December 2019GermanyvSwedenPark Dome Kumamoto, Higashi-ku24-35
Fifth place game
13 December 2019SerbiavMontenegroPark Dome Kumamoto, Higashi-ku26-28
Third place game
15 December 2019NorwayvRussiaPark Dome Kumamoto, Higashi-ku28-33
Final
15 December 2019SpainvNetherlandsPark Dome Kumamoto, Higashi-ku29-30

Clasamentul final al competitiei a fost :

1  Netherlands 9  Denmark 17  Brazil
2  Spain 10  Japan[A] 18  Senegal
3  Russia 11  South Korea 19  Slovenia
4  Norway 12  Romania 20  DR Congo
5  Montenegro 13  France 21  Cuba
6  Serbia 14  Hungary 22  Kazakhstan
7  Sweden 15  Angola 23  China
8  Germany 16  Argentina 24  Australia

Echipa competitiei a fost :

Pozitie Jucator
MVP  Estavana Polman (NED)
Portar  Tess Wester (NED)
Extrema Dreapta  Jovanka Radičević (MNE)
Inter Dreapta  Anna Vyakhireva (RUS)
Centru  Estavana Polman (NED)
Inter Stanga  Alexandrina Cabral (ESP)
Extrema Stanga  Camilla Herrem (NOR)
Pivot  Linn Blohm (SWE)

Top Marcatoare :

Loc Nume Echipa Goluri Aruncari Procent
1 Lois Abbingh  Netherlands 71 114 62
2 Ryu Eun-hee  South Korea 69 114 61
3 Tjaša Stanko  Slovenia 62 98 63
4 Alexandrina Cabral  Spain 60 95 63
5 Estavana Polman  Netherlands 58 107 54
Jovanka Radičević  Montenegro 82 71
7 Stine Bredal Oftedal  Norway 51 82 62
8 Cristina Neagu  Romania 49 82 60
9 Yaroslava Frolova  Russia 48 69 70
10 Sally Potocki  Australia 47 100 47

Top Portari :

Loc Nume Echipa Procent Aparate Aruncari
1 Catherine Gabriel  France 42 34 81
2 Victoriya Kalinina  Russia 39 42 107
2 Sandra Toft  Denmark 39 90 229
4 Hatadou Sako  Senegal 37 85 228
5 Dinah Eckerle  Germany 36 103 290
6 Blanka Bíró  Hungary 35 43 123
6 Amandine Leynaud  France 35 46 133
6 Silje Solberg  Norway 35 113 321
9 Bárbara Arenhart  Brazil 34 49 146
9 Filippa Idéhn  Sweden 34 88 256

Top pase decisive :

Loc Nume Echipa Pase
1 Anna Vyakhireva  Russia 62
2 Milena Raičević  Montenegro 51
3 Stine Bredal Oftedal  Norway 47
4 Estavana Polman  Netherlands 43
5 Emilie Hegh Arntzen  Norway 40
5 Yui Sunami  Japan 40
7 Kristina Liščević  Serbia 37
8 Alexandrina Cabral  Spain 33
9 Jelena Lavko  Serbia 31
9 Ryu Eun-hee South Korea 31

Comments are closed.